13. června 2019 17:23 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Podmínka a pokuta 30 tisíc. Soud potrestal muže za hajlování na akci SPD v centru Prahy

Muž na akci SPD hajloval, dostal ya to od soudu podmínku a pokutu 30 tisíc... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Muž na akci SPD hajloval, dostal ya to od soudu podmínku a pokutu 30 tisíc... | foto: Twitter

PRAHA Půlročním podmíněným trestem s dvouletou zkušební dobou byl potrestán třiačtyřicetiletý muž za hajlování na dubnové akci SPD na Václavském náměstí. Má také zaplatit pokutu 30 000 korun. Rozsudek je nepravomocný. Informovala o tom ve čtvrtek Česká televize.

Demonstraci proti
Tomáš Ortel se zdraví s fanoušky na happeningu SPD proti diktátu Evropské unie.

SPD pořádala 25. dubna odpoledne při příležitosti zahájení kampaně pro evropské volby demonstraci proti „diktátu Evropské unie“. Akce se podle odhadů zúčastnilo několik stovek lidí. V dolní i horní části náměstí se shromáždili také názoroví odpůrci SPD, kteří se snažili akci hnutí přehlušit.

Lidi demonstrující proti SPD policisté z místa akce vytlačili. Deset lidí zadrželi za neuposlechnutí výzvy úřední osoby. Záběry hajlujícího muže se objevily krátce po demonstraci na sociálních sítích. Jeho totožnost zjistili policisté ještě ten den večer.

ČTK

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.