5. září 2017 14:27 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Za legalizaci majetku Radka Březiny obvinili žalobci čtyři lidi, včetně jeho otce

Olomoucký vrchní soud potvrdil 8. června Radku Březinovi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Olomoucký vrchní soud potvrdil 8. června Radku Březinovi. | foto: ČTK

OLOMOUC Žalobci z olomouckého vrchního státního zastupitelství podali obžalobu na čtyři lidi v souvislosti s legalizací majetku pocházející z trestné činnosti takzvaného lihového bosse Radka Březiny. Mezi obžalovanými je i jeho otec Vladimír.

Kauzou se bude zabývat zlínský okresní soud, uvedli žalobci na stránkách Vrchního státního zastupitelství v Olomouci. Majetkový prospěch vyčíslili žalobci na více než půl miliardy korun.

Peníze Radka Březiny, který byl pravomocně odsouzen za rozsáhlé nelegální obchody s nezdaněným lihem na 13 let, se snažili podle žalobců zlegalizovat například nákupem cenných papírů, nemovitostí či splácením úvěrů v letech 2005 až 2013.

Obžalobu pro legalizaci výnosů z trestné činnosti podali žalobci na jeho rodinné příslušníky a blízké spolupracovníky. V přípravném řízení byl zajištěn majetek obviněných a dalších lidí v hodnotě kolem 400 milionů korun, uvedl státní zástupce Radek Bartoš.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz