Pondělí 20. ledna 2020svátek má Ilona -1 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Za loupež šperků a obrazů Zrzavého a Špály si muži odsedí 5 a 7 let

Milan Hradecký (vlevo) a Jaromír Komenda (vpravo) u Krajského soudu v Hradci Králové. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Milan Hradecký (vlevo) a Jaromír Komenda (vpravo) u Krajského soudu v Hradci Králové. | foto: ČTK

HRADEC KRÁLOVÉ Hradecký soud potrestal dva muže za loupež obrazů a šperků v muzeu v Novém Bydžově. Jaromír Komenda, který údajně loupež naplánoval, dostal sedmiletý trest. Milan Hradecký, který v muzeu loupil, stráví ve vězení 5,5 roku. Při loupeži vznikla škoda za necelé tři miliony korun.

K ukradeným věcem patřily obrazy Jana Zrzavého a Václava Špály. Podle spisu loupežné přepadení naplánoval Komenda, který Hradeckému popsal prostory muzea, dal mu přesný popis věcí, které má ukrást, a další podrobnosti plánu na loupež.

U Krajského soudu v Hradci Králové pokračovalo hlavní líčení v případu Milana Hradeckého (vpravo vpředu) a Jaromíra Komendy (vpravo vzadu), kteří se podle spisu v listopadu 2008 podíleli na loupeži věcí z muzea v Novém Bydžově na Hradecku.

Hradecký do muzea vnikl 10. listopadu a pod pohrůžkou plynové pistole svázal pracovníka muzea a následně ukradl různé věci, například obrazy Jana Zrzavého a Václava Špály, historické knihy, mince a šperky. Většinu z předmětů policisté, kteří oba muže dopadli letos v březnu, zajistili. Komenda před soudem vinu odmítal, Hradecký se k loupeži přiznal.

,
Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...

ROZHOVOR: Rozvod si můžete zjednodušit s pomocí mediátorky
ROZHOVOR: Rozvod si můžete zjednodušit s pomocí mediátorky

V současné době se zdá, že udržet si manželský vztah, je stále těžší. Pokud je rozvod nevyhnutelný, pomoci může mediace. Tou se zabývá Mgr. Eva Vaňková, která působí jako rozvodová mediátorka a advokátka.