29. listopadu 2018 13:29 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Za loupeže u Kauflandu půjdou muži na sedm a tři roky do vězení

Kaufland (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kaufland (ilustrační foto). | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Praha Lukáš Tichý půjde za dvě loupeže z let 2012 a 2014 u Kauflandu v Náchodě na sedm let do vězení. Rozhodl o tom ve čtvrtek pravomocně odvolací pražský vrchní soud. Spolupachateli jedné z loupeží Ludvíku Vaňkovi uložil odvolací senát tříletý trest. Sdělila to mluvčí soudu Simona Heranová.

Obě loupeže zorganizoval a provedl Tichý, který dříve pracoval v bezpečnostní agentuře. Vaněk se podílel na první z nich, při které se mužům podařilo ukrást 1,3 milionu korun. Při druhé loupeži Tichý neuspěl, popálil ale pracovnici bezpečnostní služby. Vstříkl jí na hlavu pepřový sprej, stiskl paralyzér a výboj zapálil aerosol na její tváři a vlasech. Ženě se podařilo utéct do trezorové místnosti, kde se zamkla. Zranění nebyla vážná.

Druhé loupeže se s Tichým účastnila Martina Vyčítalová, která již dříve dostala od královéhradeckého krajského soudu pravomocný podmíněný trest.

ČTK

POZOR: Závislost dětí na internetu: Hrozí psychické a zdravotní poruchy
POZOR: Závislost dětí na internetu: Hrozí psychické a zdravotní poruchy

Odborníci se shodují na tom, že časté vysedávání dětí u internetu a používání mobilních telefonů může vést k závislosti. Nadužívání digitálních technologií má negativní dopad na jejich zdraví i psychiku. Jaké jsou varovné příznaky a jak situaci řešit?

Najdete na Lidovky.cz