Středa 15. července 2020svátek má Jindřich 12 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Za neděli přibylo v Česku nejvíce nakažených za poslední čtyři dny, testů bylo nejméně

Měření teploty.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Měření teploty. | foto: Reuters

PRAHA  Poměr nakažených koronavirem k počtu testovaných v neděli v Česku stoupl na 3,39 procenta, což je nejvíc od 11. dubna. Laboratoře provedly jen 1798 testů na covid-19, tak málo jich bylo naposledy v druhé polovině března. Nakažených v neděli přibylo 61, nejvíc za poslední čtyři dny. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví k pondělním 9:00.

Od začátku března se v Česku nakazilo 9629 lidí, vyléčilo se jich dosud 6896, což je téměř 72 procent. Do statistik přibyla v neděli další oběť, s covidem-19 tak dosud zemřelo 328 pacientů. 

Údaje se ale mohou ještě zpětně měnit. Aktuálně je v republice 2405 nakažených, drtivá většina z nich má mírný průběh nemoci. S covidem-19 je momentálně hospitalizováno 117 lidí, v těžkém stavu je devět z nich.

Nejvíc lidí s koronavirem zemřelo dosud v Praze, kde evidují 97 úmrtí. V Moravskoslezském kraji bylo obětí 62 a v Karlovarském kraji 39. Naopak nejmíň úmrtí má Zlínský kraj se třemi oběťmi.

V hlavním městě laboratoře zaznamenaly celkem 2207 nakažených, z nich se 1344 už vyléčilo. Na 100 000 obyvatel v metropoli připadá necelých 170 nakažených. Následuje Karlovarský kraj s téměř 161 nakaženými na 100 000 obyvatel. Nejméně zasažené jsou jižní Čechy, kde na 100 000 obyvatel připadá zhruba 29 případů nákazy.

Podle epidemiologů už ale celková plošná statistika není úplně relevantní a za současné situace má smysl zaměřit se lokální ohniska a rizikové profese. Největším ohniskem koronaviru v Česku zůstává důl Darkov v Karviné, kde bylo pozitivně testováno víc než 400 lidí - zaměstnanců a jejich blízkých.

Největší slabiny ojetých dodávek. Přinášíme přehled nejporuchovějších vozů

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Dodávky byly stvořeny pro práci. Najedou mnohem více kilometrů než osobní auta, a to v náročných podmínkách. Ne všechna...

Schizofrenní žena, nechtěná emigrace. Zachránila ho Nemocnice na kraji města

Herci Ladislav Chudík a Miloš Kopecký v televizním seriálu Nemocnice na kraji... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Kde je hranice skutečné lásky? Kdy končí vztah a začíná tyranie? Ladislav Chudík na tyto otázky dlouhé roky marně...

VELKÝ TEST ZOO: přehled cen, zvířat i atrakcí. Přijeďte, pomůžete!

Tygr ussurijský v Zoologické zahradě Olomouc | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Mají otevřeno 365 dní v roce, ať praží slunce, nebo se žení čerti. Na několik týdnů je zavřel až koronavirus. Chcete...