Středa 15. července 2020svátek má Jindřich 12 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Za neděli zatím přibylo osm nově nakažených lidí covidem-19, celkový počet případů je 9999

Testování na nemoc covid-19. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Testování na nemoc covid-19. | foto: ČTK

Praha Za neděli přibylo v České republice zatím osm případů nakažených nemocí covid-19. Počty provedených testů jsou ale o víkendu tradičně výrazně nižší. Dosud v Česku onemocnělo 9999 lidí, 7219 z nich se vyléčilo a 329 zemřelo. Vyplývá to z údajů k dnešním 17:30, které na svém webu zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.

Za neděli zatím přibylo osm nových nemocných, o víkendu ale bývají počty testovaných menší než ve všedních dnech. Během víkendu dosud s covidem-19 v Česku nezemřel žádný člověk, poslední úmrtí ministerstvo eviduje v pátek.

S nemocí se aktuálně potýká 2451 lidí, její průběh je většinou mírný. V nemocnicích je 117 pacientů, v těžkém stavu je 11 z nich. Testů bylo dosud provedeno 496 417 včetně opakovaných u stejného člověka.

První tři případy koronaviru se v Česku objevily na počátku března, první úmrtí je z 22. března. Nyní má nemoc v Česku podle epidemiologů už jen lokální ohniska, zejména v Moravskoslezském kraji a Praze. Ve většině regionů se nové případy ve větším počtu neobjevují.

V Praze bylo dosud odhaleno 2309 případů covidu-19, na 100 000 obyvatel tak zde připadá víc než 177 nakažených. Obě čísla jsou nejvyšší mezi kraji. Dosavadních 1838 případů nemoci v Moravskoslezském kraji zvýšilo zejména ohnisko v uhelném Dole Darkov na Karvinsku, kde mezi zaměstnanci a v jejich rodinách testy potvrdily zatím 485 nemocných.

Nejméně se koronavirus rozšířil v Jihočeském kraji a na Vysočině. V jižních Čechách na 100 000 obyvatel připadá necelých 30 případů nemoci.

V Česku nejvíc nemocných přibývalo na přelomu března a dubna, kdy přírůstek v některých dnech překročil 300 lidí. Omezení ve veřejném životě zavedená vládou pak nárůst zbrzdila. Od 22. dubna přírůstek jen ve dvou dnech překročil stovku.¨

V souvislosti s nákazou na dole v Karviné přibylo pět nakažených

V Moravskoslezském kraji v souvislosti s ohniskem nákazy na Dole Darkov těžební společnosti OKD v Karviné přibylo za víkend pět nakažených. V sobotu počet nemocných s covidem-19 vzrostl o čtyři osoby, dnes to byl jeden případ nákazy. Celkem tak hygienici evidují 490 nemocných. Informovala o tom za Krajskou hygienickou stanici Ostrava řekl Petr Kopřivík.

Počet nakažených zaměstnanců dolu se zvýšil o jednoho na 318 a počet jejich pozitivně testovaných příbuzných o tři na 158. Za víkend byl hlášen i jeden nový případ u zaměstnanců jiných firem, dohromady je tedy pozitivních deset zaměstnanců jiných firem, kteří se v dole starají například o údržbu. K darkovskému ohnisku hygienici řadí i čtyři lidi z okresu Frýdek-Místek, které nakazila osoba patřící do ohniska Dolu Darkov.

V pátek odpoledne hygienici v celém regionu evidovali 1780 pozitivních osob od počátku pandemie, v sobotu se tento počet navýšil na 1795 nakažených a k dnešnímu večeru hygienici zaznamenali 1802 nemocných s covidem-19.

Hygienici v pátek na Karvinsku zrušili mimořádná opatření zavedená kvůli šíření koronaviru. Povolili akce nad 100 lidí i návštěvy ve zdravotnických a sociálních zařízeních. Města a obce v okrese Karviná už rovněž nemusí pravidelně provádět dezinfekci veřejných prostranství.

Snažím se naučit mít jizvy po popálení ráda, říká Týnuš Třešničková

Kristýna Třešňáková známá pod jménem Týnuš Třešničková (Praha, 27. června 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Byl to okamžik. Vteřina, v níž ji ožehly plameny. Vlasy, krk, ruce, obličej... Ten krásný obličej, který ji živí. Jedna...

Největší slabiny ojetých dodávek. Přinášíme přehled nejporuchovějších vozů

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Dodávky byly stvořeny pro práci. Najedou mnohem více kilometrů než osobní auta, a to v náročných podmínkách. Ne všechna...

VELKÝ TEST ZOO: přehled cen, zvířat i atrakcí. Přijeďte, pomůžete!

Tygr ussurijský v Zoologické zahradě Olomouc | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Mají otevřeno 365 dní v roce, ať praží slunce, nebo se žení čerti. Na několik týdnů je zavřel až koronavirus. Chcete...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!