2. dubna 2019 15:58 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Za nehodu v Brně může technická závada či lidská chyba, nikoli kočárek

V Brně se srazil trolejbus s tramvají. Nehoda se stala na křižovatce Masná a... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V Brně se srazil trolejbus s tramvají. Nehoda se stala na křižovatce Masná a... | foto: HZS JMK

BRNO Drážní inspekce, která také vyšetřuje pondělní střet trolejbusu s tramvají v Brně, pracuje se dvěma verzemi možné příčiny nehody. Šlo buď o technickou závadu, nebo selhání člověka. Informoval o tom mluvčí inspekce Martin Drápal.

Dosavadní vyšetřování podle Drápala nepotvrdilo, že by za nehodu mohla přecházející žena s kočárkem, které se trolejbus vyhýbal. Tyto informace se objevily po nehodě.

„Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by to tak bylo,“ řekl Drápal. „Pracujeme se dvěma verzemi, a to je technická závada, nebo selhání člověka, žádné jiné verze nejsou. Šetření je ale na začátku,“ dodal.

Během úterý podle něj probíhaly prohlídky na drážních vozech, zjištěné údaje bude inspekce dál vyhodnocovat.

Čelní střet tramvaje a trolejbusu v Brně.
V Brně se 1. dubna 2019 srazil trolejbus s tramvají, na místě je podle...

Policie své verze prozrazovat nechce

Nehodu řeší i policie, její mluvčí David Chaloupka v úterý o vyšetřovacích verzích nic neprozradil. „Určitě nebudeme říkat, s jakými verzemi pracujeme, abychom od těch svědků zjistili co nejpřesněji, co zažili, aby to nebylo ovlivněno nějakým naším prohlášením,“ vysvětlil.

Policejní mluvčí Pavel Šváb v pondělí řekl, že mezi příčiny nehody může patřit technická závada, zdravotní indispozice řidiče, ale také možná chyba řidiče.

Závažná nehoda, při níž bylo zraněno 40 lidí, se stala v pondělí před 14:00 a téměř na šest hodin zablokovala Křenovou ulici. Průjezdná byla kolem 19:30. V Brně se tvořily velké kolony v blízkosti nehody i na objízdných trasách. Vznikla škoda kolem dvou milionů korun.

ČTK

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…

Najdete na Lidovky.cz