2. května 2012 10:24 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Muž dluží nemocnicím 200 tisíc, jde na 18 měsíců do vězení

Antonín Stecker, který se nechával léčit v nemocnicích, ale neplatil poplatky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Antonín Stecker, který se nechával léčit v nemocnicích, ale neplatil poplatky. | foto: ČTK

OSTRAVA Ostravský okresní soud poslal ve středu do vězení na 18 měsíců pětapadesátiletého Antonína Steckera, který se nechával léčit v nemocnicích, ale neplatil poplatky a za nadstandardní služby. Dluží údajně dohromady přes 200 000 korun.

Rozsudek ještě není pravomocný. Odsouzený i státní zástupce si ponechali lhůtu na rozmyšlenou. Informaci potvrdil mluvčí soudu Alexandr Dadam.

Soudkyně Steckera uznala vinným jen z části obžaloby. Podle ní dlužil v sedmi desítkách nemocnic v Česku nejen za nadstandardní služby, ale i za neuhrazené regulační poplatky. V těchto případech se ale nepodařilo prokázat, že by nemocnice zneužíval, protože byl skutečně nemocný a podstupoval léčbu.

ANTONÍN STECKER

Antonín Stecker podle obžaloby od konce roku 2007 do listopadu loňského roku prakticky nepřetržitě žil v nemocnicích. Když jednu opustil, někdy ve stejný den, jindy do týdne, nastoupil do další. Celkem se nechal hospitalizovat dvaadevadesátkrát, vystřídal 68 nemocnic.

Stecker byl odsouzen za podvod. Podle soudkyně si objednal ve 27 případech nadstandardní služby, i když věděl, že na ně nemá peníze. Za to dluží více než 141 000 korun. Ve zbývajících bodech obžaloby, které se týkaly nezaplacených regulačních poplatků, byl obžaloby zproštěn. Dluh ale musí uhradit. Nemocnice ho budou vymáhat v občanskoprávním řízení.

Pětapadesátiletý Stecker vinu odmítá. Tvrdí, že sice v nemocnicích dluží, ale maximálně 5000 korun. Podle znalce obžalovaný trpí Münchausenovým syndromem a patologicky touží po tom, aby byl v nemocnicích opečováván.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz