Neděle 12. července 2020svátek má Bořek 9 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Za pondělí zatím v Česku přibylo 17 nakažených koronavirem. Ve vážném stavu pobývá v nemocnicích 24 osob

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: ČTK

Praha V České republice se dosud koronavirem nakazilo 8972 lidí, v pondělí zatím přibylo 17 nových případů. Z nemoci covid-19 se v zemi vyléčilo 6180 lidí. Počet obětí se v pondělí rozšířil o dvě na 317. Aktuálně je v Česku 2475 nakažených, ráno jich přitom statistiky evidovaly více než 2550. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví k pondělním 17:30.

Z nově zaznamenaných případů úmrtí s covidem-19 připadá na pondělí jedno. V neděli zemřeli dva lidé, v sobotu jeden člověk. Tyto údaje se mohou ještě zpětně měnit. Dosud nejvíce obětí zaznamenali v Praze, kde s nákazou zemřelo 94 lidí. Naopak Zlínský kraj má dosud pouze dvě oběti.

V hlavním městě je také nejvyšší počet nakažených, od začátku epidemie zaznamenaly laboratoře v Praze 2039 případů koronaviru. V Moravskoslezském kraji je dosud 1484 nakažených, ve středních Čechách 1053. V přepočtu na počet obyvatel je nejhorší situace rovněž v Praze, kde je téměř 157 nakažených na 100 000 obyvatel. Jen o málo lépe je na tom Karlovarský kraj se zhruba 153 nakaženými na 100 000 obyvatel. Naopak v Jihočeském kraji připadá na 100 000 obyvatel asi 28 nakažených, což je nejméně v ČR.

Česko se od 25. května 2020 o další krok přiblížilo k životu před koronavirovou...
Zastavit se na kávu zdarma se mohli účastníci kampaně Do práce na kole v...

U většiny infikovaných má nemoc mírný průběh. Hospitalizováno bylo v pondělí ráno 148 lidí, z nichž 24 bylo ve vážném stavu.

Podle epidemiologů jsou nyní problémem lokální ohniska, v současné době zejména na Karvinsku v Dole Darkov, kde nákaza covidem-19 propukla před více než týdnem. V pondělí byl kvůli tomu odstaven z důlní těžby. Odpoledne evidovali hygienici v souvislosti s Dolem Darkov 239 nakažených. Oproti neděli počet vzrostl o 27. V evidenci přibylo 20 pozitivně testovaných zaměstnanců dolu a sedm jejich příbuzných.

Ode pondělí už lidé v Česku nemusí při dodržení rozestupů nosit venku roušky. Používat respirátor, roušku, šátek či jiné zakrytí nosu a úst při opuštění domova bylo až na výjimky povinné od 19. března. Do základních škol se také v pondělí vrátila část žáků prvního stupně, docházka je až do konce školního roku dobrovolná.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...