15. září 2014 16:48, aktualizováno  17:17 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Pražský soudce Dörfl oslnil výběrovou komisi na šéfa severočeské justice

Soudcovské kladívko (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Soudcovské kladívko (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Vítězem opakovaného tendru na předsedu šéfa krajského soudu v Ústí nad Labem se stal Luboš Dörfl, současný soudce Vrchního soudu v Praze. Pětičlenná komise, jíž předsedal první náměstek ministryně spravedlnosti Robert Pelikán, mu přiřkla maximální počet bodů.

„Mohu vaše informace potvrdit,“ řekla LN mluvčí resortu spravedlnosti Kateřina Hrochová. „Paní ministryně rozhodně nechce jmenování protahovat,“ dodala na otázku, kdy případně ministryně spravedlnosti Helena Válková navrhne Dörfla ke jmenování prezidentu republiky.

Pokud půjde vše hladce, mohlo by se teoreticky podařit stihnout proces jmenování do 1. října. V tento den vyprší mandát dosavadního předsedy krajského soudu v Ústí Milana Kohoutka.

Na druhém místě skončil vítěz prvního výběrového řízení Jan Veselý, předseda okresního soudu z Mělníku. „Jsem rád, že se potvrdilo, že náš soud v Mělníku není špatný,“ řekl LN Veselý bezprostředně po zveřejnění výsledků.

Na třetí příčce se umístila současná místopředsedkyně severočeského krajského soudu Iveta Hendrychová.

Martin Shabu

Autor

Martin Shabumartin.shabu@lidovky.czČlánky

Advantage Consulting, s.r.o.
PLC PROGRAMÁTOR

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 45 000 - 60 000 Kč