„Zatím čekáme na první data od policie,“ řekla ve čtvrtek ČTK mluvčí města Romana Macová. Ústecký magistrát kvůli vyřizování přestupků přijal dva nové zaměstnance.
Kouř v tunelu pod Alpami způsobil 18kilometrovou kolonu. Místem jezdí Češi k Jadranu |
V tunelech Libouchec a Panenská jsou kamery na měření rychlosti od léta 2017. Ústecký magistrát jako pověřený úřad pokuty zatím nevybíral. Město odmítalo agendu s odůvodněním, že řešení přestupků spadá do kompetence policie. S ní se nakonec Ústí dohodlo.
Záznamová zařízení Ředitelství silnic a dálnic přestupek zaznamenají a Policie ČR ho předá ústeckému magistrátu. Magistrát stanoví pomocí nového softwaru výši pokuty a oznámení odešle viníkovi.
„Řetězec správního řízení zatím neběžel, což se o půlnoci z pondělí na úterý změnilo,“ řekl ČTK Rýdl. V tunelech jsou kamery, nikoliv radary. „Pokud někdo používá systém antiradar, v tunelech mu to bude k ničemu,“ poznamenal mluvčí.
Vlak srazil v tunelu pod pražským Vítkovem člověka, mohlo jít o sebevraždu. Železniční provoz byl omezen |
Kamery spočítají průměrnou rychlost za čas průjezdu, data včetně fotek ŘSD běžnou datovou cestou předá Policii ČR, ta rozhodne o tom, co z toho je přestupkové jednání. „Policie určí, kdo se dopustil přestupku, a předá věc obci s rozšířenou působností, což je v tomto případě magistrát města Ústí,“ uvedl Rýdl. Město pak ve správním řízení pošle obálku s informací o výše pokuty konkrétnímu motoristovi.
Pokutě se nevyhnou v případě prohřešku ani zahraniční motoristé, protože Česká republika je zapojena do celoevropského sdíleného registru vozidel.