16. dubna 2016 9:25, aktualizováno  12:01 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Za šikanu učitelky Na Třebešíně vyloučili dva studenty, třetí zůstal v podmínce

Případ týrané učitelky na Střední průmyslové škole Na Třebešíně v pražských... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Případ týrané učitelky na Střední průmyslové škole Na Třebešíně v pražských... | foto:  Petr Topič, MAFRA

PRAHA Dva ze tří studentů, kteří šikanovali učitelku v pražské střední škole Na Třebešíně, byli vyloučeni. Jednomu zůstal původní, podmíněný trest, nefiguruje totiž na videozáznamech, jež šikanu zachycují.

„Jednomu ze tří aktérů zůstává původní trest, tedy podmínečné vyloučení a trojka z chování, protože na videozáznamech, které jsme viděli bohužel až v únoru, on sám vůbec nefiguruje. Proto tedy není důvod jeho potrestání přehodnocovat,“ řekl deníku Právo Václav Jahoda, jenž je pověřen řízením školy poté, co magistrát dosavadního ředitele Františka Bártla odvolal za špatný postup při řešení šikany.

Rodiče jednoho z vyloučených se rozhodli bránit právní cestou. „Pět dní po odeslání dopisu se do školy dostavili rodiče jednoho, přijali rozhodnutí a ukončili docházku. Ovšem rodiče druhého vyloučeného si s sebou přivedli právního zástupce, který naše rozhodnutí rozporoval s tím, že byl student už jednou potrestán,“ dodal Jahoda.

Učitelku šikanovala trojice zřejmě delší dobu. Vedení školy se proti tvrzení, že učitelka zemřela na následky šikany ze strany jejich žáků, ohradilo. Zástupkyně ředitele školy Taťjana Kubíková již dříve uvedla, že příčinná souvislost mezi šikanou a úmrtím jejich kolegyně nebyla, na vině byly její zdravotní problémy. Případ šikany na škole policie ale řeší. Mluvčí pražské policie Jan Daněk potvrdil, že kriminalisté se jím zabývají na základě podnětu z médií.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz