Středa 7. prosince 2022, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Za smrt dcery ústeckého hejtmana potrestal soud vraha 12 lety vězení

Česko

  10:56
ÚSTÍ NAD LABEM - Pavel Kapic z Bíliny na Teplicku má za smrt své partnery a matky své malé dcerky strávit 12 let ve vězení. V pátek o tom rozhodnul ústecký krajský soud, který ho potrestal za ublížení na zdraví s následkem smrti. Kapic ženu bodnul nožem, který jí přeťal stehenní tepnu. Dvaadvacetiletá nevlastní dcera hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka na místě zemřela.

Začalo hlavní jednání na Krajském soudě v Ústí nad Labem s Pavlem Kapicem, který je obžalovaný z vraždy nevlastní dcery hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka. foto: Iveta Lhotská, MAFRA

Záhada mrtvé dívky na Proseku vyřešena. Nešlo o vraždu

Incident se odehrál letos 2. ledna v bytě, kde mladý pár žil. Kapic podle soudu ženu úmyslně bodnul více než 20 centimetrů dlouhým kuchyňským nožem. Mladé ženě přetnul tepnu. Přivolaní záchranáři už její život nezachránili.

Kapic úmysl odmítal, v přípravném řízení řekl, že po mladé ženě nůž vrhnul z asi pěti metrů. Soud ale jeho verzi neuvěřil. „To bylo jednoznačně vyvráceno pitevním protokolem a vyjádřením znalkyně,“ řekl předseda trestního senátu Jiří Bednář.

Soužití mladého páru nebylo podle svědků idylické. Majitelka bytu, ve kterém žili, vypověděla, že Kapic byl agresivní, což potvrdili i sousedé. Mladá žena od Kapice opakovaně odcházela, ale pokaždé se vrátila. Kapic už dříve napadl jak hejtmana Bubeníčka, tak jeho manželku.

První incident se stal na podzim 2014 u obchodu, kam si za otcem dívenky mladá žena se svou matkou přišly pro dítě. Obě ženy Kapic zbil, hejtmanově manželce strhl z krku zlaté řetízky. Soud ho za to potrestal podmínkou. Poté soud svěřil předběžným opatřením dítě Bubeníčkovým do péče.

Začalo hlavní jednání na Krajském soudě v Ústí nad Labem s Pavlem Kapicem,...
Začalo hlavní jednání na Krajském soudě v Ústí nad Labem s Pavlem Kapicem,...

Poté, co teplický soud nepravomocně rozhodl o tom, že holčička je svěřena zpět do péče matce, přišel konflikt s Bubeníčkem. „Dal mi pěstí, plival na mě a kopal do mě a řval, že mě zabije,“ popsal incident hejtman u soudu. Policie případ uzavřela jako přestupek. Po smrti matky svěřil soud definitivně holčičku do péče Bubeníčkovým.

Autor:

Darujte vzpomínky: Vytvořily jsme vlastní fotoknihu i osobní kalendář
Darujte vzpomínky: Vytvořily jsme vlastní fotoknihu i osobní kalendář

Každý rok si lámeme hlavu s tím, co koupit našim blízkým k Vánocům. Kosmetika, láhev nebo svíčka jsou sice dárky, které neurazí, ale rozhodně...

Mohlo by vás zajímat