Neděle 5. prosince 2021, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Za smrt dcery ústeckého hejtmana potrestal soud vraha 12 lety vězení

Česko

  10:56
ÚSTÍ NAD LABEM - Pavel Kapic z Bíliny na Teplicku má za smrt své partnery a matky své malé dcerky strávit 12 let ve vězení. V pátek o tom rozhodnul ústecký krajský soud, který ho potrestal za ublížení na zdraví s následkem smrti. Kapic ženu bodnul nožem, který jí přeťal stehenní tepnu. Dvaadvacetiletá nevlastní dcera hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka na místě zemřela.

Začalo hlavní jednání na Krajském soudě v Ústí nad Labem s Pavlem Kapicem, který je obžalovaný z vraždy nevlastní dcery hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka. foto: Iveta Lhotská, MAFRA

Incident se odehrál letos 2. ledna v bytě, kde mladý pár žil. Kapic podle soudu ženu úmyslně bodnul více než 20 centimetrů dlouhým kuchyňským nožem. Mladé ženě přetnul tepnu. Přivolaní záchranáři už její život nezachránili.

Kapic úmysl odmítal, v přípravném řízení řekl, že po mladé ženě nůž vrhnul z asi pěti metrů. Soud ale jeho verzi neuvěřil. „To bylo jednoznačně vyvráceno pitevním protokolem a vyjádřením znalkyně,“ řekl předseda trestního senátu Jiří Bednář.

Soužití mladého páru nebylo podle svědků idylické. Majitelka bytu, ve kterém žili, vypověděla, že Kapic byl agresivní, což potvrdili i sousedé. Mladá žena od Kapice opakovaně odcházela, ale pokaždé se vrátila. Kapic už dříve napadl jak hejtmana Bubeníčka, tak jeho manželku.

První incident se stal na podzim 2014 u obchodu, kam si za otcem dívenky mladá žena se svou matkou přišly pro dítě. Obě ženy Kapic zbil, hejtmanově manželce strhl z krku zlaté řetízky. Soud ho za to potrestal podmínkou. Poté soud svěřil předběžným opatřením dítě Bubeníčkovým do péče.

Začalo hlavní jednání na Krajském soudě v Ústí nad Labem s Pavlem Kapicem,...
Začalo hlavní jednání na Krajském soudě v Ústí nad Labem s Pavlem Kapicem,...

Poté, co teplický soud nepravomocně rozhodl o tom, že holčička je svěřena zpět do péče matce, přišel konflikt s Bubeníčkem. „Dal mi pěstí, plival na mě a kopal do mě a řval, že mě zabije,“ popsal incident hejtman u soudu. Policie případ uzavřela jako přestupek. Po smrti matky svěřil soud definitivně holčičku do péče Bubeníčkovým.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Advantage Consulting, s.r.o.
ELEKTROMONTÉR - 1 SMĚNA (20-24.000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Olomoucký kraj
nabízený plat: 20 000 - 24 000 Kč

Mohlo by vás zajímat