Pondělí 25. května 2020svátek má Viola 13 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V Česku během úterý nikdo na covid-19 nezemřel, v zemi je celkově 3051 nemocných

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: ČTK/AP

Praha Během úterý zatím přibylo v Česku 22 potvrzených případů nemoci covid-19, od začátku epidemie se koronavirem nakazilo 8198 lidí. Počet vyléčených roste už několik dní mnohem rychleji, od půlnoci stoupl o víc než 150 na 4865. S nemocí zemřelo 282 lidí, podle aktuálních informací na webu ministerstva zdravotnictví zatím žádné úmrtí nepřipadá na úterý. Nemocných je v celé zemi 3051.

Podle dosavadních údajů je téměř jisté, že i v úterý se stejně jako v předchozích 11 dnech udrží denní přírůstek nových případů pod stovkou. V pondělí laboratoře potvrdily 53 případů.

koronavirus v česku

Kadeřnictví od pondělí 11.5. zase částečně obnovily provoz.
Restaurace v Letenských sadech otevřely své zahrádky.

Nejvíce nakažených zaznamenali dosud v Praze, a to 1854. Více než 1100 případů hlásí ještě Moravskoslezský kraj. V přepočtu na 100 000 obyvatel je nejvíce nakažených v Karlovarském kraji (146), následují Praha a Olomoucký kraj. Naopak nejlépe na tom jsou jižní Čechy, kde na 100 000 obyvatel připadá zhruba 28 nakažených.

V pondělí zemřel podle aktuálních údajů ministerstva jeden nakažený člověk, v neděli tři lidé a v sobotu čtyři, v úterý zatím nikdo. Od března byl dosud jediným dnem bez úmrtí s koronavirem 15. duben. Stejně jako v případě počtu nakažených je i nejvíce úmrtí rovněž v hlavním městě. Dosud tam zemřelo 93 lidí. Naopak ve Zlínském kraji mají stále jedinou oběť.

Postupně ubývá lidí, kteří jsou s covidem-19 v nemocnici, od 4. května je jich méně než tři stovky. V úterý ráno bylo hospitalizováno 236 lidí, z toho 44 ve vážném stavu.

První tři případy koronaviru v Česku byly odhaleny 1. března. Díky zlepšování situace v posledních týdnech vláda postupně ruší restriktivní omezení, která zavedla v březnu. V pondělí se po dvouměsíční přestávce otevřely venkovní zahrádky restaurací, obchodní centra i třeba kadeřnictví. Další vlna uvolňování by měla následovat za dva týdny. Od 25. května budou lidé moci chodit venku za určitých podmínek bez roušky.

Svoboda na dvou kolech Čechy láká. Porovnali jsme nejpopulárnější skútry

Počet skútrů v Česku roste, porovnali jsme ty nejpopulárnější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Skútr, to znamená hlavně svobodu pohybu namísto stání v kolonách. V porovnání s automobilem nabízí levnější a...

Mám už celé krize dost, hyperbola strachu je šílená, říká šéfkuchař Pohlreich

Krize ho přišla na miliony. „Teď musíme hlavně bojovat a přežít.“ Vláda... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když vidíte sedět Zdeňka Pohlreicha v úplně prázdné restauraci Next Door v centru Prahy, kde jste si dřív bez rezervace...

Bojíte se do MHD? Poradíme, jak vybrat auto za jeden plat

Peugeot 206 a Renault Clio | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Pandemie koronaviru zvýšila zájem o nejlevnější auta, která představují bezpečnou alternativu k jízdě v MHD. Porovnali...