Sobota 27. února 2021svátek má Alexandr 7 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V Česku během úterý nikdo na covid-19 nezemřel, v zemi je celkově 3051 nemocných

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: ČTK/AP

Praha Během úterý zatím přibylo v Česku 22 potvrzených případů nemoci covid-19, od začátku epidemie se koronavirem nakazilo 8198 lidí. Počet vyléčených roste už několik dní mnohem rychleji, od půlnoci stoupl o víc než 150 na 4865. S nemocí zemřelo 282 lidí, podle aktuálních informací na webu ministerstva zdravotnictví zatím žádné úmrtí nepřipadá na úterý. Nemocných je v celé zemi 3051.

Podle dosavadních údajů je téměř jisté, že i v úterý se stejně jako v předchozích 11 dnech udrží denní přírůstek nových případů pod stovkou. V pondělí laboratoře potvrdily 53 případů.

koronavirus v česku

Kadeřnictví od pondělí 11.5. zase částečně obnovily provoz.
Restaurace v Letenských sadech otevřely své zahrádky.

Nejvíce nakažených zaznamenali dosud v Praze, a to 1854. Více než 1100 případů hlásí ještě Moravskoslezský kraj. V přepočtu na 100 000 obyvatel je nejvíce nakažených v Karlovarském kraji (146), následují Praha a Olomoucký kraj. Naopak nejlépe na tom jsou jižní Čechy, kde na 100 000 obyvatel připadá zhruba 28 nakažených.

V pondělí zemřel podle aktuálních údajů ministerstva jeden nakažený člověk, v neděli tři lidé a v sobotu čtyři, v úterý zatím nikdo. Od března byl dosud jediným dnem bez úmrtí s koronavirem 15. duben. Stejně jako v případě počtu nakažených je i nejvíce úmrtí rovněž v hlavním městě. Dosud tam zemřelo 93 lidí. Naopak ve Zlínském kraji mají stále jedinou oběť.

Postupně ubývá lidí, kteří jsou s covidem-19 v nemocnici, od 4. května je jich méně než tři stovky. V úterý ráno bylo hospitalizováno 236 lidí, z toho 44 ve vážném stavu.

První tři případy koronaviru v Česku byly odhaleny 1. března. Díky zlepšování situace v posledních týdnech vláda postupně ruší restriktivní omezení, která zavedla v březnu. V pondělí se po dvouměsíční přestávce otevřely venkovní zahrádky restaurací, obchodní centra i třeba kadeřnictví. Další vlna uvolňování by měla následovat za dva týdny. Od 25. května budou lidé moci chodit venku za určitých podmínek bez roušky.

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Velký horoskop pro rok 2021: Čeká nás klidnější rok, který poodhalí budoucnost

Ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po výjimečném roce 2020, kdy se na nebi setkali všichni velcí astrologičtí hráči jako Pluto, Saturn a Jupiter ve...

Bizarní zážitky z těhotenství: Vůně hlíny, hlava v oblacích a neodolatelná chuť na molitan
Bizarní zážitky z těhotenství: Vůně hlíny, hlava v oblacích a neodolatelná chuť na molitan

Těhotenství přináší hodně zajímavých situací a stavů, které jsou jiné než obvykle. Máte chuť na jídlo, které jste předtím nemohla ani vidět,...