Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Za vánoční dvojnásobnou vraždu uvalil soud vazbu

Česko

ZLÍN Pravděpodobný pachatel dvojnásobné vraždy, k níž došlo v předvečer Štědrého dne, poputuje za mříže. Zlínský okresní soud včera poslal do vazby šestačtyřicetiletého muže, obviněného kvůli zabíjení v Napajedlech na Zlínsku.

Státní zástupce Roman Kafka uvedl, že muž podle policie připravil o život svého bratra a švagrovou. Sám pak kontaktoval policii s tím, že v rodinném domku, kde s bratrem a jeho ženou bydlí, nalezl tělo sourozence v tratolišti krve. Druhý den ráno kriminalisté našli mrtvé tělo ženy v septiku.

K násilnému trestnému činu se muž přiznal, bratra prý udusil a švagrovou uškrtil. Důvodem napadení zavražděných prý byla potyčka, která navazovala na oslavu nedávných narozenin obviněného a s tím související popíjení alkoholu. Pokud bude uznán vinným, hrozí pachateli 12 až 15 let vězení, nebo i výjimečný trest.

V samotných Napajedlech vyšetřovala policie shodou okolností vraždu také takřka před rokem. Loni v listopadu totiž kriminalisté obvinili pětaosmdesátiletou obyvatelku tamního domova pro seniory, kterou podezírali z usmrcení devadesátileté spolubydlící. Státní zástupce posléze trestní stíhání zastavil, protože obviněná zemřela.

Policisté na Zlínsku letos vyšetřují celkem pět vražd. Jako vraždu řeší kriminalisté i případ mrtvého novorozence, nalezeného v dubnu v řece Moravě mezi kameny u jezu v Baťově kanále.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

Za amputaci jsem musela bojovat. Lékaři mi operaci nechtěli provést
Za amputaci jsem musela bojovat. Lékaři mi operaci nechtěli provést

Natálie si nechala uříznout nohu. Ale nebylo jednoduché najít někoho, kdo jí to udělá. Hana ji pak učila znovu chodit. Ani to nebylo tak snadné....