5. prosince 2017 10:31 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Soud potvrdil Hudákovi šestnáctiletý trest za vraždu. Chtěl být souzen za zabití

Milan Hudák u vrchního soudu v Olomouci 5. prosince 2017. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Milan Hudák u vrchního soudu v Olomouci 5. prosince 2017. | foto: ČTK

OLOMOUC Za vraždu muže ve Valašském Meziříčí si třiatřicetiletý Milan Hudák definitivně odpyká 16 let. Rozhodl o tom dnes olomoucký vrchní soud. Potvrdil tak rozsudek olomouckého krajského soudu, proti kterému se Hudák odvolal. K činu se přiznal, brutalitu útoku však nedokázal vysvětlit.

Po soudcích žádal, aby byl potrestán za zabití, nikoliv za vraždu. Soud to však odmítl. Muž z Ostravy vnikl do bytu poškozeného loni a ubodal ho replikou vojenského útočného nože. Vražednému útoku přihlížel také pětiletý syn oběti.

Milan Hudák u vrchního soudu v Olomouci 5. prosince 2017.
Milan Hudák u vrchního soudu v Olomouci 5. prosince 2017.

Tragédii předcházely dlouhodobé vzájemné rozepře, napadený muž byl otcem dítěte Hudákovy partnerky. Obžalovaný tvrdil, že dvojici bývalý partner stále vyhrožoval. Podle bratra zavražděného muže to však bylo naopak.

Hudák se nakonec rozhodl jít řešit spor s osmatřicetiletým mužem osobně. Ozbrojil se teleskopickým obuškem, replikou vojenského útočného nože a odjel z Ostravy linkovým autobusem do Valašského Meziříčí na ubytovnu s tím, že si s poškozeným vyřídí účty. Vnikl do bytu a svou oběť napadl v koupelně. Podle znalců muž utrpěl mnoho bodných poranění na krku, hrudníku a břichu. Oběť se prý razantnímu útoku intenzivně bránila.

Podle rozsudku muž vraždil po předchozím uvážení a zvlášť surovým způsobem. Hudákovi za vraždu původně hrozilo 15 až 20 let nebo i vyšší výjimečný trest.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz