15. května 2019 18:24, aktualizováno  18:26 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Za vším si stojím, napsal Staněk premiérovi. Odvolává se na masivní kampaň

Ministr kultury Antonín Staněk musí připravit výběrová řízení na šéfy Národní... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ministr kultury Antonín Staněk musí připravit výběrová řízení na šéfy Národní... | foto: ČTK

PRAHA Odstupující ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) stojí za všemi svými rozhodnutími, která učinil. Napsal to v dopise premiérovi Andreji Babišovi (ANO).

Staněk tak vyslyšel tak podle svých slov výzvu předsedy strany Jana Hamáčka. Uvedl také, že zprostil povinnosti mlčení všechny úředníky ministerstva, kteří vypracovali veřejnosprávní audity v Národní galerii Praha a Muzeu umění Olomouc a předává veřejnosti k posouzení všechny jejich výstupy.

O Staňkově možném konci se spekulovalo dlouho, v očích kulturní veřejnosti mu velmi ublížilo zejména právě nedávné rozhodnutí odvolat ředitele dvou zmíněných institucí. „Jsem odhodlán prokázat, že útoky mířené na mou osobu byly jen součástí štvavé kampaně bez ohledu na skutečný stav věcí. Přeji svému nástupci či nástupkyni, aby měli větší úspěch na postu ministra kultury,“ uvedl Staněk, který tuto funkci zastával necelý rok.

„Jakožto ministr, který se zodpovídá prezidentovi ČR, Vám, sociální demokracii a občanům této země, České republiky, si za všemi svými rozhodnutími pevně stojím. Jsou v souladu s mým nejlepším vědomím a svědomím,“ napsal Staněk Babišovi.

„V uplynulých týdnech byla proti mé osobě vedena masívní kampaň bez racionálního zdůvodnění jen proto, že jsem se rozhodl učinit přítrž nehospodárnému, ba protiprávnímu jednání ředitelů dvou prestižních institucí spadajících pod můj resort,“ uvedl. „Ve svém boji za spravedlnost a právo již necítím další podporu z nejvyššího vedení ČSSD, a proto jsem se rozhodl vyhovět výzvě předsedy strany Jana Hamáčka a k 31. květnu rezignuji na post ministra kultury,“ napsal Staněk.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!