Pondělí 28. listopadu 2022, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Za vydírání a útok na exekutora hrozí čtveřici obžalovaných až deset let vězení

Česko

  18:20
Rychnov nad Kněžnou - Z napadení a okradení exekutora podezírá rychnovská policie dva muže a dvě ženy. Při výkonu exekuce na majetek jedné z žen čtveřice exekutora 27. února fyzicky napadla. Policie všechny čtyři podezřelé obvinila loupeže, vydírání a násilí proti úřední osobě. V případě odsouzení jim hrozí až deset let vězení. Na webu policie to uvedla mluvčí rychnovské policie Alena Kacálková. V krátké době jde o druhý útok na exekutora v hradeckém kraji.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) foto: Lidovky.cz

Obvinění podle policie exekutorovi fyzicky bránili v označování věcí exekutorskou samolepkou. „Jeden z mužů ho měl opakovaně rukou několikrát udeřit do obličeje. Druhý měl poškozenému vytrhnout z ruky služební mobil a ženy měly poškozeného držet, aby nemohl odejít,“ uvedla mluvčí. Čtveřice údajně muži sebrala i služební kameru a společně mu vyhrožovala fyzickým násilím.

Mapa exekucí narazila. Komora žádá po Otevřené společnosti 90 tisíc za poskytnutá data

Exekutora obvinění pohrůžkami donutili k sepsání dokumentu, že celou dlužnou částku v řádech tisíců korun dostal vyplacenou, uvedla policie. „Když měl pod nátlakem doklad vypsat, měli ho celého prohledat a pak mu vrátit služební průkaz, klíčky od služebního auta a další věci. Spisové dokumenty, mobilní telefon a kameru si měli ponechat,“ uvedla mluvčí. Exekutor podle ní utrpěl lehkou újmu na zdraví a škodu za 10 000 korun.

Na konci února v Úlibicích na Jičínsku vytáhl jednašedesátiletý muž na dva exekutory plynovou pistoli. Exekutoři ho ale za použití slzotvorného plynu přemohli a předali policii. Po muži exekutoři chtěli klíčky od auta.

Autor:

Mohlo by vás zajímat