Pondělí 25. října 2021, svátek má Beáta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Za zneužívání a znásilnění půjde na šest let do vězení

Česko

  9:48
BRNO - Za loňské pohlavní zneužití šesti brněnských školaček a předloňské znásilnění přítelkyně půjde třicetiletý Lukáš Dostál na šest let do vězení.

Lukáš Dostál byl odsouzen na šest let za zneužívání a znásilnění foto: ČTK

Rozhodl o tom Krajský soud v Brně. Muže usvědčily především výpovědi obětí. Podle soudkyně Dany Kancírové trpí vážnou sexuální poruchou, kterou si ale neumí přiznat. Muž vinu popírá.

Pokud se proti verdiktu odvolá, bude se muset kauzou zabývat olomoucký vrchní soud.

Případy zneužití školaček ve věku od šesti do 15 let se staly loni. Dostál na ně obvykle číhal u dveří činžovních domů. Většinou je při příchodu nebo odchodu domů vtlačil do průchodu, u poštovních schránek nebo ve výtahu je pak svlékal a osahával. Dívkám vyhrožoval. Některým dokonce přiložil pod krk nůž. Od svého jednání pak upustil, protože oběti volaly o pomoc. To jej vždy přimělo k útěku. Podle lékařů se většina z nich dosud potýká s psychickými problémy.

Lukáš Dostál byl odsouzen na šest let za zneužívání a znásilnění

Před dvěma roky si Dostál pozval do bytu dvacetiletou dívku. Přítelkyni navrhl, že jí z legrace dá na ruce pouta. Dívka prý souhlasila, a to pouze pod podmínkou, že je pak hned sundá. Místo toho však bezbrannou kamarádku svlékl a znásilnil.

Při zatčení zabavila policie muži jeho mobilní telefony, v nichž měl četné fotografie malých dívek, prý dětí známých, které si vyfotografoval na památku. Obžalovaný tvrdí, že na místech přepadení nikdy nebyl, dívky nezná a nic neudělal. Usvědčily jej ale výpovědi obětí a policií zajištěné pachové stopy i otisky prstů.

Autoři: ,

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat