Úterý 28. ledna 2020svátek má Otýlie 6 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zadlužený europoslanec Ransdorf je obžalovaný z podvodu

Miloslav Ransdorf | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miloslav Ransdorf | foto: Lidové noviny

Zadlužený europoslanec za KSČM Miloslav Ransdorf je obžalován z podvodu. Žalobu dodalo Muzeum dělnického hnutí, které založil a je předsedou jeho správní rady. Podle právníka Josefa Kolínského bylo Ransdorfovým cílem podvodně převést majetek muzea na jiné osoby a následně jej ukrást.

Ransdorf se měl společně s dalšími dvěma muži podle Kolínského dopustit tří trestných činů: poškozování cizích práv, porušení tajemství dopravovaných zpráv a z trestného činu neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací.

„Domníváme se, že Miroslav Ransdorf neoprávněně dne 21. června letošního roku vystavil a dne 24. června opatřil osvědčeným podpisem plnou moc pro zmocněnce Romana V., ve které jej zmocnil ke zřízení datové schránky pro o. p. s. Muzeum dělnického hnutí, a to i přesto, že nebyl oprávněn takto za muzeum jednat. Neoprávněně vystavenou plnou mocí tak umožnil cizí osobě, aby se podvodně vydávala za osobu oprávněnou jednat jménem Muzea dělnického hnutí,“ řekl deníku Právo Kolínský.

Podle něj by po vstupu nových osob do hnutí následovala výměna vedení a odcizení majetku mnohamilionové hodnoty, který obsahuje originály návrhů plakátů, sběratelské a numizmatické unikáty a další cenné předměty.

Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!