5. června 2015 17:16 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Záhada kolem nehody tří cyklistů trvá. Policie čeká na posudek

Záchranářský vrtulník, který provozuje firma DSA. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Záchranářský vrtulník, který provozuje firma DSA. | foto: MAFRA - Martin Horký

KORYČANY Nedělní nehoda tří cyklistů v Koryčanech, při níž zemřel mladý muž, je stále opředena záhadou. Uplynulo od ní již pět dní a odpovědi na klíčové otázky neštěstí zůstávají nevyřešené.

Tragická nehoda se stala v neděli kolem osmé hodiny večerní u obce Koryčany na Kroměřížsku. V zatáčce spadli tři cyklisté, šestadvacetiletý lékař zemřel, další dva muži ve věku čtyřiadvaceti, respektive čtyřiatřiceti let se vážně zranili.

,,Co se stalo, přesně nevíme, policie čeká na znalecký posudek,“ informovala v pátek server Lidovky.cz vyškovská policejní mluvčí Alice Musilová.

Z kyjovské nemocnice mezitím propustili jednoho ze zraněných mužů. ,,Zraněný si nepřeje poskytovat žádné informace, ale myslím si, že neuděláme chybu, když vám řekneme, že byl propuštěn,” řekl zástupce ředitele nemocnice Petr Svoboda. 

Stabilizovaný stav

Druhý ze zraněných cyklistů byl po nehodě převezen do Fakultní nemocnice v Brně, mluvčí špitálu však odmítla sdělit podrobnější informace. ,,Jeho zranění byla vážná, stav je nicméně stabilizovaný a pacient není v ohrožení života,“ konstatovala.

Průběh nehody zůstává neznámý. Už v úterý řekl serveru Lidovky.cz provozovatel koryčanské cykloprodejny Adolf Forman, že se tragédie stala v úseku, kde se cesta svažuje z prudkého konce a ostře zatáčí. Mladí muži tak podle jeho odhadu nejspíš závodili a zatáčku podcenili. Žádný svědek na místě nehody ale nebyl.

NEŠTĚSTÍ V KORYČANECh

Nehoda se stala v neděli večer  v lesním terénu nedaleko Koryčan. Jeden ze tří cyklistů podlehl těžkým zraněním na místě, další dva byli vrtulníkem převezeni do brněnské a kyjovské nemocnice. 

 

DĚTI TESTUJÍ: Jak jim chutnal Pribináček v kapsičce?
DĚTI TESTUJÍ: Jak jim chutnal Pribináček v kapsičce?

Kdo jiný by měl vyzkoušet chuť nového Pribináčka Kapsíka než děti. Jak dopadl tenhle tvarohový dezert, který na pultech obchodů najdete ve dvou variantách: kakaové a vanilkové.