Pátek 27. ledna 2023, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Záhadný „doktor“ sestra Kateřina

Česko

Záhadného „doktora“, který Kláře Mauerové radil s výchovou Aničky a vedl ji k týrání chlapců, zřejmě „hrála“ její sestra Kateřina.

Vyplynulo v dalším z hlavních líčení v kuřimské kauze.

BRNO Erotické masáže Aničky alias Barbory Škrlové, zavírání chlapců do komory nebo do klecí pro psy, jejich bití a pálení cigaretami. Právě takové instrukce podle své výpovědi dostávala a slepě plnila matka týraného Ondřeje a Jakuba Klára Mauerová.

Při včerejším rozplétání kuřimského případu u brněnského krajského soudu, před kterým odpoledne stanuli dva z šesti obžalovaných, vyplynulo, že příkazy své sestře udílela přes mobilní telefon a e-mail Kateřina Mauerová.

Obě sestry podle včera přednesených důkazů spolu v období před jejich zadržením velmi často komunikovaly z různých telefonních čísel. Kateřina byla často v kontaktu i s Jakubem Patočkou, hercem Viktorem Skálou nebo s rodinou Fahrnerových, tedy s osobami, které se do celé kauzy vědomě či nevědomě zapojily. Nevolala si naopak s otcem Barbory Josefem Škrlou. E-maily od „doktora“ zasílala Kláře její sestra Prokázáno bylo i to, že e-mailovou schránku „doktora Zeynalofa“, ze které chodily instrukce matce dětí, používala ze svého domu i zaměstnání ve volnočasovém sdružení Paprsek právě teta týraných chlapců.

Zeynalof měl být ázerbájdžánský lékař, který sestrám radil zejména s výchovou Aničky, ale i s tím, jak získat zpět poslušnost obou chlapců. „Já i moje sestra jsme se spoléhaly na odborníka, kterému jsme důvěřovaly a který nám pomáhal,“ řekla před soudem Kateřina Mauerová. Interpol v Ázerbájdžánu Andreje Zeynalofa dopátral – je jím hotelový zaměstnanec bez cestovního pasu, který o kuřimské kauze neměl ponětí.

Soud včera dopoledne v neveřejné části hlavního líčení promítl jako důkaz čtyřhodinový záznam vězněného Ondřeje na kazetě s názvem „Pohádky ovčí babičky“, stejně jako záběry, které se podařilo zachytit sousedovi z Kuřimi Eduardu Trdému. „Součástí záznamu jsou brutální a šokující záběry,“ uvedla žalobkyně Zuzana Zámoravcová, která proto vyloučení veřejnosti navrhovala. Provedení důkazu se dopoledne zúčastnil jen obžalovaný Jan Turek, ostatní obžalovaní přijít nechtěli. Soud jim to umožnil.

Psychiatr: Děsivých vzpomínek se chlapci nezbaví Mezi slyšené znalce patřil včera dětský psychiatr Viktor Hartoš, který potvrdil závěry své kolegyně psycholožky o následcích týrání. „Jedná se o celoživotní omezení v obvyklém způsobu života. Hloubka postižení je značná a může negativně ovlivnit navazovaní partnerských vztahů,“ řekl odborník ke stavu osmiletého Ondřeje. U obou chlapců pak konstatoval, že mohou opakovat zažitý model chování ze strany matky ke svým dětem.

Religionista Zdeněk Vojtíšek před koncem jednání vyjádřil jistotu, že činy skupiny obžalovaných vycházely z učení Hnutí Grálu. Škrlová podle něj mohla usilovat o vtělení nadpozemské bytosti do neposkvrněného pozemského těla, jehož posláním bylo v našem světě sledovat duchovní cíl.

Soud bude v projednávání případu pokračovat až 23. července.

Autor:

Mohlo by vás zajímat