Středa 26. ledna 2022, svátek má Zora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Záhadný „doktor“ sestra Kateřina

Česko

Záhadného „doktora“, který Kláře Mauerové radil s výchovou Aničky a vedl ji k týrání chlapců, zřejmě „hrála“ její sestra Kateřina.

Vyplynulo v dalším z hlavních líčení v kuřimské kauze.

BRNO Erotické masáže Aničky alias Barbory Škrlové, zavírání chlapců do komory nebo do klecí pro psy, jejich bití a pálení cigaretami. Právě takové instrukce podle své výpovědi dostávala a slepě plnila matka týraného Ondřeje a Jakuba Klára Mauerová.

Při včerejším rozplétání kuřimského případu u brněnského krajského soudu, před kterým odpoledne stanuli dva z šesti obžalovaných, vyplynulo, že příkazy své sestře udílela přes mobilní telefon a e-mail Kateřina Mauerová.

Obě sestry podle včera přednesených důkazů spolu v období před jejich zadržením velmi často komunikovaly z různých telefonních čísel. Kateřina byla často v kontaktu i s Jakubem Patočkou, hercem Viktorem Skálou nebo s rodinou Fahrnerových, tedy s osobami, které se do celé kauzy vědomě či nevědomě zapojily. Nevolala si naopak s otcem Barbory Josefem Škrlou. E-maily od „doktora“ zasílala Kláře její sestra Prokázáno bylo i to, že e-mailovou schránku „doktora Zeynalofa“, ze které chodily instrukce matce dětí, používala ze svého domu i zaměstnání ve volnočasovém sdružení Paprsek právě teta týraných chlapců.

Zeynalof měl být ázerbájdžánský lékař, který sestrám radil zejména s výchovou Aničky, ale i s tím, jak získat zpět poslušnost obou chlapců. „Já i moje sestra jsme se spoléhaly na odborníka, kterému jsme důvěřovaly a který nám pomáhal,“ řekla před soudem Kateřina Mauerová. Interpol v Ázerbájdžánu Andreje Zeynalofa dopátral – je jím hotelový zaměstnanec bez cestovního pasu, který o kuřimské kauze neměl ponětí.

Soud včera dopoledne v neveřejné části hlavního líčení promítl jako důkaz čtyřhodinový záznam vězněného Ondřeje na kazetě s názvem „Pohádky ovčí babičky“, stejně jako záběry, které se podařilo zachytit sousedovi z Kuřimi Eduardu Trdému. „Součástí záznamu jsou brutální a šokující záběry,“ uvedla žalobkyně Zuzana Zámoravcová, která proto vyloučení veřejnosti navrhovala. Provedení důkazu se dopoledne zúčastnil jen obžalovaný Jan Turek, ostatní obžalovaní přijít nechtěli. Soud jim to umožnil.

Psychiatr: Děsivých vzpomínek se chlapci nezbaví Mezi slyšené znalce patřil včera dětský psychiatr Viktor Hartoš, který potvrdil závěry své kolegyně psycholožky o následcích týrání. „Jedná se o celoživotní omezení v obvyklém způsobu života. Hloubka postižení je značná a může negativně ovlivnit navazovaní partnerských vztahů,“ řekl odborník ke stavu osmiletého Ondřeje. U obou chlapců pak konstatoval, že mohou opakovat zažitý model chování ze strany matky ke svým dětem.

Religionista Zdeněk Vojtíšek před koncem jednání vyjádřil jistotu, že činy skupiny obžalovaných vycházely z učení Hnutí Grálu. Škrlová podle něj mohla usilovat o vtělení nadpozemské bytosti do neposkvrněného pozemského těla, jehož posláním bylo v našem světě sledovat duchovní cíl.

Soud bude v projednávání případu pokračovat až 23. července.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

V obchodním centru Galerie Butovice vyřídíte vše, od pestrého nakupování až po vyzvednutí zásilky na poště
V obchodním centru Galerie Butovice vyřídíte vše, od pestrého nakupování až po vyzvednutí zásilky na poště

Navzdory nepříznivé situaci dnešní doby, otevřelo obchodní centrum Galerie Butovice několik dalších obchodů a rozšířilo svou pestrou nabídku o...

Mohlo by vás zajímat