Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Záhrobská na úvod: obří slalom se jí nevydařil

SÖLDEN Lyžařka Šárka Záhrobská na úvod sezony body do Světového poháru nezíská. Nepostoupila totiž do 2. kola obřího slalomu v Söldenu. Pětadvacetiletá slalomová specialistka zajela v 1. kole až 53. čas a zůstala za bodovanou třicítkou.

Záhrobská v závodě měla vzhledem k horším výsledkům v obřím slalomu z minulého ročníku vysoké startovní číslo 60 a nepřiblížila se k časům, které by jí zajistily postup. Svěřenkyně nového trenéra Pavla Šťastného ztratila 7,72 sekundy na nejrychlejší Kathrin Hölzlovou z Německa. „S takovým startovním číslem to prostě nejde, nebylo to pěkné lyžování,“ uvedla.

Na závod se těšila i kvůli změně techniky své jízdy v obřím slalomu. „Tělo cítím úplně jinak, takže jsem to chtěla zkusit. Ale v těch dírách na rozbité trati to nešlo.“

„Loni se specializovala na slalom a má medaili z olympiády, to je neuvěřitelné, fantastické. Navíc poté, co po letech skončila spolupráce s jejím otcem. Ale chce víc, tak jdeme do obřího slalomu,“ prohlásil její kouč Šťastný.

Z prvního kola v soutěži mužů nepostoupil ani Ondřej Bank. V obřím slalomu obsadil 33. místo, Martin Vráblík dokonce až 64. Druhé kolo se však kvůli špatné viditelnosti nejelo a závod byl zrušen.