Záhrobská: Nebylo to přesně pro mě

REITERALM/PRAHA V prvním slalomu Světového poháru skončila Šárka Záhrobská sedmá. V hustém sněžení v rakouském Reiteralmu mistryně světa ale cítila, že měla na lepší umístění. „Přitom nemohu říct, že bych to sjela špatně. V obou kolech jsem předvedla výkon na hranici mých schopností,“ řekla Záhrobská. Od stupňů vítězů dělilo úřadující mistryni světa 41 setin sekundy. „Na začátek sezony je to dobré,“ hodnotil její otec a trenér Petr Záhrobský. „Celý týden v Rakousku chumelilo a nedalo se nikde moc trénovat,“ vysvětloval.

Navíc měla jeho dcera problémy s vázáním. „Praskla jí podložka. Patu jí držely jen dva šrouby,“ popisoval Záhrobský.

Česká slalomářka, která začala sezonu mezi blízko postavenými brankami daleko lépe než loni, kdy byla v úvodním slalomu v Levi šestnáctá, celý závod zahajovala. Sedmá byla už po prvním kole a nezlepšila se, i když ve druhé jízdě dosáhla šestého nejlepšího času.

Muži nebodovali V průběžném pořadí Světového poháru, do kterého vstoupila na konci října dvacátým místem v obřím slalomu v Söldenu, jí patří dvanácté místo.

Trať Záhrobské moc nesedla, navíc jí vadilo i špatné počasí. „Nedalo se rozjezdit, všude bylo strašně sněhu, navíc byla i špatná viditelnost. Nebylo to úplně přesně pro mě,“ přemítala. „Všechny jsme to měly stejné, ale já vím, že v tréninku se cítím lépe a mohu zajet lépe, předvést lepší výkon a být v umístění výš,“ tvrdila dvaadvacetiletá sjezdařka.

Už zítra ji čeká přesun do zámoří, kde v Kanadě a Spojených státech pokračuje SP. „Zkusíme si tam sjezd,“ plánoval Záhrobský.

Vítězkou slalomu se stala vicemistryně světa Marlies Schildová, která jen o šest setin porazila obhájkyni velkého Křišťálového glóbu Nicole Hospovou. Do bodované třicítky se protáhla i Eva Kurfürstová. To muži takové štěstí neměli, nejlepší z nich, juniorský mistr světa Filip Trejbal, zaostal za postupovou příčkou na čtyřiatřicátém místě o 32 setin sekundy. Ondřej Bank byl klasifikován jako 38., Kryštof Krýzl vypadl.

***¨

Ženy-slalom: 1. Schildová (58,13+57,40), 2. Hospová (Rak.) 1:55,59 (58,22+57,37), 3. Costazzaová It.) 1:55,83 (57,97+57,86), ...7. ZÁHROBSKÁ 1:56,24 (58,47+57,77), 28. KURFÜRSTOVÁ 1:58,75 (59,59+59,16), 55. ZAKOUŘILOVÁ. Pořadí SP: 1. Schildová 112 bodů, 2. Karbonová (It.) 106, 3. Hospová 102, ...12. ZÁHROBSKÁ 47, 41. KURFÜRSTOVÁ 3. Muži - slalom: 1. Gini (Švýc.) 1:53,49 min. (58,96+54,53), 2. Palander (Fin.) 1:53,77 (59,23+54,54), 3. Mölgg (It.) 1:53,99 (59,78+54,21), ...34. TREJBAL, 38. BANK, KRÝZL nedokončil. Pořadí SP: 1. Palander 140 b., 2. Svindal (Nor.) 120, 3. Gini a Mölgg oba 100.