12. listopadu 2017 11:07 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zájem o Silvestr v Krkonoších vyšší, Špindl z většiny vyprodán

Špindlerův Mlýn. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Špindlerův Mlýn. | foto: archiv

ŠPINDLERŮV MLÝN(TRUTNOVSKO) Zájem o silvestrovské a vánoční pobyty v Krkonoších je letos mírně vyšší než loni touto dobou. Ubytovací kapacity v největším krkonošském středisku Špindlerův Mlýn jsou v současné době na silvestrovský týden vyprodané přibližně ze 75 procent. Volněji je o vánočním týdnu, který je zatím zaplněný asi ze 40 až 50 procent. Řekl to majitel ubytovacího portálu spindleruv-mlyn.com Martin Jandura.

Silvestrovské pobyty mají podle hoteliérů zcela jiný charakter než pobyty ve zbytku zimy. Lidé se jezdí na Silvestra na hory hlavně bavit a přijedou, i když sněhové podmínky nejsou zrovna ideální. 

Pobyty o silvestrovském týdnu jsou také nejdražší z celého roku, v drtivé většině se prodávají jen vícedenní pobyty a neexistují výprodeje last minute. „Sehnat ubytování jen na silvestrovskou noc je prakticky nemožné,“ uvedl Jandura.

Objednávání silvestrovských pobytů má podle něj několik vln. „Část lidí si pobyt zamluví již při odjezdu ze Silvestra, další objednávají v létě a nejvíce poptávka akceleruje v listopadu s napadnutím prvního sněhu,“ řekl. V prosinci již je nabídka omezená. Rychle se prodají i začátkem prosince vrácené pobyty z kontingentů cestovních kanceláří.

Ceny pobytů v silvestrovském týdnu letos ve Špindlerově Mlýně začínají na zhruba 800 korunách za noc. O vánočním týdnu je levněji, ceny začínají přibližně na 600 korunách. Ve vícehvězdičkových hotelích ceny šplhají do tisíců korun za noc. 

Například špindlerovský hotel Harmony nabízí pobytový balíček na pět nocí ve vánočním týdnu za 10.000 korun. Noc v jednolůžkovém pokoji v silvestrovském týdnu v Harmony stojí 4500 korun.

Návštěvníky do Krkonoš letos lákají i nové lanovky a sjezdovky. Ve Špindlerově Mlýně bude nová čtyřsedačková lanovka na Horních Mísečkách s rozšířenou sjezdovkou. Nová čtyřsedačková lanovka bude také v Černém Dole. 

V Peci pod Sněžkou budou mít lyžaři k dispozici novou, 600 metrů dlouhou sjezdovku s vlekem Javořák, který propojí Javoří Důl se sjezdovkami v Peci pod Sněžkou.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz