Sobota 31. října 2020svátek má Štěpánka 13 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku

Zákaz kouření v restauracích už od ledna, tlačí ministerstvo

Kouření v restauracích má být zakázáno od ledna 2014, vedle běžných cigaret se vztahuje i na elektronické cigarety a vodní dýmky s tabákovou náplní. Kouřit by se mohlo jen na otevřených předzahrádkách.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Honajzer 26.4.2013 12:00

Františku,konečně ses trefil.

Přesně to dělá a chlemstá břečku ta lůza levičacká.Konečně ses trefil správně !!!!

F. Skupík 26.4.2013 3:06

Tak na ten zákaz stejně

..přece doplatí jen ta levicová lůza co žere bůčky ,levné klobásky,párky,hulí a navštěvuje putiky a chlempá to nejlevnější pivo!!!

Pravičák přeci takové věci nedělá.Ten je zodpovědný a nezneužívá naše zdravotnictví,že si záměrně ničí zdraví.Nebo se mýlím???

M. Komárek 24.4.2013 20:58

Pane Brodo, proč v tom pořád hledáte politiku

a nějakou ideologii? Jedná se v podstatě o téma hygieniky a pracovního práva. Podívejte se napříč Evropou, je to snad dílo levicových vlád?

Když hygienická norma nařizuje podnikateli v gastronomii oddělit chlazené maso od chlazené zeleniny, je to snad dílem socialistů? Kontroly prodeje závadného alkoholu byla razií levice?

V. Klíma 24.4.2013 8:08

Zakazy

Zakazte lidem se mracit. Lide, kteri se nemraci, jsou stastni, takze po zakazu budou vsichni stastni!

Divim se, ze to nejakeho osviceneho zakonodarce spidlovskeho typu uz davno nenapadlo :)

M. Komárek 24.4.2013 8:17

Re: Zakazy

povolme jízdu na červenou. Je to zbytečné omezování lidských práv, většinou stejně nic nejede ...

Nehodlám jít do sporu, jen bych rád naznačil, že drtivá většina příměrů /zřejmě ale všechny) dost kulhá.

Věřte mi, že bych byl neskonale spokojenější, kdyby majitelé restaurací rušili sami na základě své racionální úvahy a odvahy tuto změnu udělat. Z případů co znám, se to vždy vyplatilo a zvedly se tržby - ale po několikaměsíčním propadu. Bohužel hulení v restauracích je tak tradiční, že jen osvěta toho moc nezmůže a tu setrvačnost může narušit zřejmě opravdu jen legislativní opatření. Veškerá dosavadní byla vždy šikovně obcházena. Dobrým výsměchem byla třeba květinová stěna s umělými zrůdami, opticky rozdělující místnost na dvě ...

V. Klíma 24.4.2013 8:29

Re: Zakazy

Myslim, ze tady je jadro sporu jasne: je restaurace verejny prostor, nebo soukromy?

M. Komárek 24.4.2013 11:27

Re: Zakazy

z hlediska vlastnictví jednoznačně soukromý. Nicméně i v soukromém prostoru platí veřejné zákony. V autě, doma, v kanceláři. Hygienické normy se v restauracích musí dodržovat rovněž zcela bez ohledu na vlastnictví prostoru.

Nicméně tyhle akademické diskuze by dávaly smysl, být první zemí. Ale všude vidíme jasně pozitivní efekty. Restaurace prosperují, chodí více lidí, nikdo nesmrdí, kuřáci se venku v přístavku seznámí s novými lidmi .... kde je vlastně problém? Není ten problém v čistě teoretické, ideologické rovině?

V. Klíma 24.4.2013 13:19

Re: Zakazy

Pro me ano. V jine dobe bych to asi nevnimal tak citlive, ale pri soucasne vsetecne snaze statu stourat lidem do vseho vcetne vysostne soukromych oblasti jakymi jsou postaveni partneru v rodine ci vychova deti, to na me pusobi jako dalsi snaha vnutit mi "jediny spravny" zpusob zivota.

A podotykam, ze jsem nekurak :)

M. Komárek 24.4.2013 8:27

pokud bych našel nějakou paralelu,

tak je to svoboda slova vs. právo na ochranu osobnosti. Respektováním práv kuřáků dochází k nerespektování práv nekuřáků, stejně tak tím, že společnost dovoluje komukoli napsat o komukoli, že je zloděj, pedofil apod, nerespektuje osobnostní práva pomluveného.

M. Komárek 23.4.2013 22:11

Co se týká elektronických cigaret,

tak nejdřív jsem to považoval za správný trend a fandil tomu. Pak jsem si ale začal všímat, že známí co na ně přešli, ji maji v hubě nějak často. Poslední dobou se mi zdá, že ji maji v zobáku 24 h/denně. Rvou do sebe tak obrovské dávky nikotinu, že pokud se vrátí k běžným cigaretám, začnou kouřit 2-3x tolik, co předtím!

S. Landa 23.4.2013 22:21

Re: Co se týká elektronických cigaret,

Ale houby, tyhle žvásty o navykání si na větší dávky nikotinu poslední dobou šíří "obvyklí podezřelí" typu Šťastného či Králíkové.  Nakonec, není problém množství nikotinu spočítat, ne? Vsadil bych se, že pak už byste toto nenapsal...

M. Komárek 24.4.2013 5:57

Re: Co se týká elektronických cigaret,

zcela jasně píšu o lidech z mého okolí. Paní Králíková mi pomohla ze silné závislosti, je to skvělá žena a dělá velmi užitečnou práci. Prohlásit o ní, že šíří "žvásty" je mimořádně nevhodné.

P. Broda 24.4.2013 6:36

Teď mi to je jasné

Jako každý závis-lák na čemkoli, se po zbavení svého břemene ,stáváte ortodoxním odpůrcem odporného břemene ,které Vám po spoustu let leželo na bedrech .Lidsky to chápu . Podobně jsou na tom vyléčení alkoholici .(bože nedopusť aby náš milovaný prezident Zeman přestal píti slivovici )Je to nenávist ale i možná strach že do toho zase spadnete . Nicméně stát by neměl být starostlivý rodič ,který zákazy a příkazy vede člověka od narození až po důchod zametajíc mu cestičku příkazy a zákazy .

M. Komárek 24.4.2013 6:55

Re: Teď mi to je jasné

to jsou ale krásné řeči! Tak mi pak naznačte, proč volíte socialisty? Ti by nejraději rozhodovali i o počtu souloží týdně ...

P. Broda 24.4.2013 7:34

Tady žádná pravice není ..

Je to to samé jako by jste se zeptal proč volím ČSSD, když od roku 1994 podnikám . Můžeme se přít o pohled na politiku ale platí že stát nemá co diktovat jak bude který hostinský vést svůj podnik, jen proto že vy 7 let nekouříte a máte strach že když uvidíte kamaráda jak láskyplně šlukuje že neodoláte .Tady není koho volit tak se volí menší zlo . Ve volbě prezidenta byl pro mne menší zlo KS. Ve volbě do parlamentu ČSSD protože to co předvádí poslední dvě vlády je prostě hnus velebnosti

M. Komárek 24.4.2013 7:48

Re: Tady žádná pravice není ..

moc dáte na dojmy. Zřejmě vám zahnívací politika ČSSD vyhovovala víc, než poměrně hektický legislativní vývoj posledních let, logicky doprovázený mediálními přestřelkami ...

P. Broda 24.4.2013 7:59

Re: Tady žádná pravice není ..

To je věc názoru . Nicméně platí vše co si myslím o zákazu kouření v restauracích .Včera jsem dokonce slyšel další zhovadilost že někdo navrhuje aby všichni chodci měli reflexní vesty ..Tady už chybí registrační značky a řidičák na kola , koloběžky a boty včetně lodiček na ples

M. Komárek 24.4.2013 8:04

Re: Tady žádná pravice není ..

je to nekonečný souboj mezi zájmy společnosti a jednotlivce, kdy socialisté preferují společnost, liberálové jednotlivce. Většinou jsem na straně liberálů, ale jsem konzervativně založen, takže i s nimi mám většinou problém. Kouření je ta vzácná výjimka, kdy tato činnost má společensky i individuálně jednoznačně negativní dopady. Tohle není politická otázka. Naopak, nejvíce se hulí právě tam, kde vládne většinou levice ...

S. Landa 24.4.2013 6:57

Re: Co se týká elektronických cigaret,

Zcela jasně jste napsal, že mají e-cigaretu celý den v hubě, ale o množství nikotinu v liquidu, který inhalují, jste nenapsal nic a nejspíš vás to ani nezajímá. Přesto jste si jistý, že když se ti lidé vrátí k pyru, budou kouřit 2x či 3x více než před e-cigaretou. Vy to zkrátka víte, říkala to přece paní Králíková...  :-)

Za tím, co jsem napsal, že paní Králíková šíří žvásty, si stojím. Stačí se podívat na její články či rozhovory pro média za poslední rok. To je kolotoč, člověk neví, zda se má smát, či plakat. Ale musím přiznat, že si o ní nemyslím, že mění své "odborné" názory ze zištných důvodů, jako mnozí jiní "odborníci". Jsem přesvědčený, že je prostě jen hloupá....

M. Komárek 24.4.2013 7:11

Re: Co se týká elektronických cigaret,

samozřejmě, největší koncentrace inteligence je na netových diskuzích. Lidé, kteří to někam v reálném životě dotáhli a mají reálné výsledky, jsou touto virtuální elitou napadáni a zesměšňováni. Tím nijak nepřekvapíte.

Moji známí mají nejen tu el. trubičku v hubě po celý den, ale navyšují si i dávky nikotinu. Někteří už to začínají zase prokládat klasickou cigaretou. Co se týká paní Králíkové a údajů, které uvádí, je pro mě asi tak 1000x vyšší autoritou, než jakákoli internetová entita. Neberte to osobně.

S. Landa 24.4.2013 7:27

Re: Co se týká elektronických cigaret,

Tak ti známí mají cigaretu v ústech celý den, navyšují si dávky nikotinu a ještě to prokládají pyrem? Proč jen mám pocit, že si to vymýšlíte?  :-)

Podívejte se, pane Komárku, o e-cigaretě nevíte evidentně skoro nic, tak já vás jen poprosím, nechť alespoň neprezentuje nesmyslné závěry z této neznalosti vzešlé.

A pokud jde o paní Králíkovou, vygooglujte si rozhovory s ní za poslední rok a nebude si jistý, v které případě máte té autoritě věřit. Zda tehdy, když tvrdí, že je e-cigareta škodlivější než běžná, když tvrdí, že jedno jsou, když ji chválí a mluví o množství kolegů lékařů, kteří ji užívají....

M. Komárek 24.4.2013 7:41

Re: Co se týká elektronických cigaret,

správně píšete, že se jedná o pocit :-) Nebudu vám ho brát ...

Píšu tu jen svou osobní zkušenost, tak jak ji mám sdělenou a vypozorovanou od přátel. Od toho diskuze jsou. Pokud se chcete utloukat odkazy na wiki apod, může to být nekonečná přetahovaná, o kterou skutečně nemám sebemenší zájem, až tak mě to téma nebere.

U mne jste skončil v okamžiku, kdy jste označil doktorku Králíkovou za hloupou. Typický symptom internetových nul ...

S. Landa 24.4.2013 7:49

Re: Co se týká elektronických cigaret,

Nevím nic o tom, že bych chtěl používat odkazy "na wiki", doporučoval jsem k četbě toliko rozhovory s tou lékařskou hvězdou. Nicméně, když nemáte zájem, přemlouvat vás nebudu. Jen vás opakovaně prosím, ať nerozšiřujete nesmyslné závěry o věci, o které nevíte vůbec nic.

S pozdravem

Internetová nula

:-)

M. Komárek 24.4.2013 7:56

Re: Co se týká elektronických cigaret,

jak "nevíte vůbec nic"? Tohle je odborná diskuze pro výrobce elektronických cigaret? Co to melete? Snad mám právo se vyjádřit o svých poznatcích s používáním. Na jedné straně si tu hrajete na liberála, na druhou budete omezovat mé právo na vyjádření názoru? Podívejte, vy jste pro mě nulová autorita, takže žádejte o cokoli :-)

S. Landa 24.4.2013 8:12

Re: Co se týká elektronických cigaret,

Nevím nic o tom, že bych si hrál na liberála, ani se vás nesnažím omezovat ve vyjádření názoru. Jen vás upozorňuji na to, že o tématu nevíte ve skutečnosti nic a tak vás jen slušně prosím, aby jste nešířil nesmyslné závěry. Nepoškodila vám Králíková při té odvykačce nějakým způsobem mozek?  :-)

M. Komárek 24.4.2013 8:22

Na základě čeho se takto chováte?

V podstatě v každém příspěvku máte skrytou, později zcela otevřenou urážku oponenta. Uznávané autority jsou pro vás hlupáci, oponenty urážíte. No ničím nevybočujete z klasiky internetových diskuzí. Jediné řešení je takové bastardy ignorovat.

S. Landa 24.4.2013 8:30

Re: Na základě čeho se takto chováte?

Já urážím skrytě, vy zcela otevřeně. Co mi chcete vyčítat? Pokud jde o Králíkovou, tu jako autoritu uznávají asi jen dva lidé, vy a Králíková. Doporučil bych vám třeba názory MUDr. V. Sakové, ale vy byste se je stejně nenamáhal číst, takže to dělat nebudu.

No nic, musím jít. Tak třeba se zase někdy setkáme v nějaké diskuze na nějaké téma, o kterém nevíte vůbec nic, ale udělal jste si na něj názor a máte potřebu jej šířit.

Mějte se hezky pane Komárku

P. Broda 23.4.2013 22:26

Re: Co se týká elektronických cigaret,

Jestlipak víte že existují elektronické cigarety bez nikotinu ? Jelikož od neteře manžel je cévař tak když se ho ptal pacient zda elektonická cigareta škodí tak mu řekl že nikotinová ano .. Nicméně jako odnaučení kouření je to dobré a není tam dehet . Posléze jde přejít na absolutně bez nikotinové nebo z minimálním množstvím

M. Komárek 24.4.2013 6:06

Re: Co se týká elektronických cigaret,

ano, na odnaučení je to dobré. Já se odnaučil pomocí žvýkaček. V drtivé většině případů je nějaká náhražka nutná. kecy o tom, že po 20 letech kouření se dá přestat den ze dne, jsou stejně hloupé a nebezpečné, jako poukazovat na dědu, který se jako kuřák dožil 80 let. Ten děda má hold genetickou dispozici, bez cigaret by se pravděpodobně dožil o 5-10 let víc.

Přestat kouřit bez pomůcek dokáže možná 1% kuřáků. Jsou to ale tak "slavné" případy, že se o nich pak šíří legendy a vypadá to, že takto přestane každý druhý. To samozřejmě je nesmysl...

P. Broda 24.4.2013 6:17

Re: Co se týká elektronických cigaret,

Já přestal ze solidarity k těhotné manželce . A po porodu jsme už nezačali ani jeden .Kouřil jsem 10 let . Nepotřeboval jsem žádné pomůcky . Pravdou je že jsem si snižoval dávky nikotinu tím že jsem po 9 měsíců šlukoval čím dál tím méně až když jsem nešlukoval vůbec . V létě budu 20l-et nekuřákem


Máme podvyživené děti? Trend „zdravého“ stravování je tragický, říká odborník

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Špenát je hnusný, rajčata taky. Do školní jídelny nechodíme, tam nám nechutná. Jíme jen špagety a pizzu. A tak dál....

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Generace nevzdělaných dětí. Jen málokdo dělá při distanční výuce pokroky

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je osm hodin ráno, učitel zakládá virtuální místnost, do které se postupně připojí žáci. Jednomu nejde mikrofon,...