Pátek 6. prosince 2019svátek má Mikuláš -4 °C polojasno Předplatné LN
23. září 2012 20:35 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zákazníci Fler.cz se sami zbavili podvodnice

Fler.cz | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fler.cz | foto: Fler.cz

PRAHA Vypadá to jednoduše. Člověk si sedne k počítači a za pár minut nakoupí z pohodlí domova. Vše lze vyřídit i během pěti minut. Co když se ale neobjeví očekávaný balíček na vaší poště? Co když s vámi nikdo nekomunikuje a co dělat, když prodejce ani nevrací peníze?

Podobný případ se stal nakupujícím na serveru Fler.cz. Vše začalo touto zprávou z května 2012: „V práci mi neposlali výplatu a já už mám na jídlo jenom na dnešek, musím natankovat, abych mohla vozit holky do školy a už v neděli jsem měla zaplatit nájem 2500. V peněžence mám 70,- korun, prosím, poraďte mi, co mám dělat, já už nevím co si počnu," vzlykala tehdy Radka Voříšková alias radka11150.

ČTĚTE VÍCE

K tomu ještě připojila poznámku, že jí chce exmanžel sebrat děti a denně jí proto kontroluje ledničku. Přestože podobné výzvy na Fler.cz prakticky nenajdete, neexistuje možnost, jak si podobné tvrzení ověřit. Nedůvěryhodnost Radky Voříškové tak mohl naznačovat jen záznam z října 2012 na serveru ne.poctivci.cz. Na velkých prodejních portálech typu Aukro či eBay před podvodníky chrání nakupující služba, která v krajním případě garantuje částečnou kompenzaci škody. Fler.cz však tuto podobnou zatím nemá.

"Co se týče podvodných prodejů, jde na Fleru o naprosto ojedinělou věc, kterou vždy řešíme individuálně. Problémy se u nás vyskytnou u cca promile objednávek a naprostá většina z nich se vyřeší intervencí ze strany Fler týmu směrem k tvůrci. Kolegové ročně řeší do 10 podvodníků, přitom na Fleru se ročně uskuteční okolo 400 000 objednávek. Situace je tak velmi odlišná oproti jiným serverům, proto by u nás program ochrany nakupujících neměl význam,“ vysvětluje mluvčí Fler.cz Michala Gregorová.

Podvedení zákazníci proto začali pátrat na vlastní pěst a nakonec shromáždili řadu detailů o nepoctivé prodejkyni. Zjistili například, že je Radka Voříšková v podmínce, a že se na ni stížnosti objevují i na dalších serverech, a tak se rozhodli kontaktovat takzvaného Fler šerifa. A výsledek? Některým kupujícím se vrátily peníze, spousta z nich po několika měsících dostala i zboží. Fler.cz podvodný účet zrušil.

„Pokud se opravdu vyskytne podvodník, kolegové pod hrozbou sankce požádají tvůrce o nápravu, pokud to nepomůže, poradí zákazníkovi jak postupovat,“ říká Gregorová. „Případ radky11150 byl komplikovaný v tom, že na Fleru.cz se platí všechny objednávky předem. Naštěstí se poškození domluvili a kontaktovali nás. Víme teď ještě o jedné paní, která své peníze nedostala,“ dodala.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS


Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vícenásobné matky nejsou divné. Jen se rozhodly mít víc dětí, než je běžné

velká rodina - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Průměrný počet narozených dětí na jednu matku v Česku sice vzrostl, pořád je však hluboko pod číslem dvě. My jsme našli...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!