Pátek 24. ledna 2020svátek má Milena 0 °C zataženo Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Další podnikatel v politice: hazardní boss Ivo Valenta chce do Senátu

Šéf Synotu Ivo Valenta. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéf Synotu Ivo Valenta. | foto: MAFRA - Dalibor Glück

ZLÍN O senátní mandát v obvodě 81 Uherskohradišťsko bude v říjnu usilovat i zakladatel hazardního holdingu Synot Ivo Valenta. Oznámila to mluvčí skupiny Magda Pekařová. Valenta se pokusí překazit obhajobu dosavadní senátorce ČSSD Haně Doupovcové. V cestě mu budou stát i kandidáti dalších stran i nezávislí. Termín pro podání přihlášek k registraci vyprší v úterý odpoledne.

Valenta se prý pro kandidaturu rozhodl na poslední chvíli. "Stát ztloustl a zlenivěl, postavil se proti aktivním lidem, ale i podnikatelům, kteří po státu potřebují především kvalitní, stabilní a bezpečné prostředí. Populisté všeho druhu a kariérní politici způsobují nepředvídatelný právní chaos, který otravuje lidem život, odrazuje investory a znesnadňuje vytváření nových pracovních míst," odůvodnil své rozhodnutí Valenta.

Politikou se živit nechce

Do Senátu kandiduje jako nezávislý kandidát, kterého navrhuje Strana soukromníků České republiky. Valenta uvedl, že se politikou živit nechce. Funkci senátora ale hodlá vykonávat na plný úvazek. Dnes zastává post předsedy představenstva kyperské společnosti WCW World Capital Ventures Cyprus Limited, která je mateřskou společností skupiny Synot. Ta působí kromě loterního průmyslu i v dalších odvětvích. V ČR je roční obrat skupiny Synot zhruba deset miliard korun. Synot zaměstnává ve 12 zemích světa asi 3000 lidí.

NAPSALI JSME:

Název Synotu nesl mezi lety 2000 až 2004 i prvoligový klub, současné Slovácko, který stál před deseti lety u zrodu velké korupční aféry. Majitel klubu a zakladatel Synotu Ivo Valenta byl za účast v aféře potrestán v disciplinárním řízení zákazem činnosti ve fotbale na dva roky a pokutou 100.000 korun. Soud mu uložil pokutu ve výši 350.000 korun a čtyřměsíční podmíněný trest.

Kromě Doupovcové se Valenta ze známých kandidátů utká i s ředitelem uherskohradišťského gymnázia Zdeňkem Botkem (ANO), místostarostou Ostrožské Nové Vsi Pavlem Botkem (KDU-ČSL), starostou Vlčnova Janem Pijáčkem (ODS), podnikatelem Stanislavem Mikulou (Zdravé Hradiště), náměstkem hejtmana Ivanem Mařákem (KSČM) a s nezávislými kandidáty, podnikatelem Alessandrem Alagiou a historikem Luďkem Galuškou.

,
Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...

Nejlepší příběhy píše sám život. Tyto deníčky u vás v loňském roce zabodovaly
Nejlepší příběhy píše sám život. Tyto deníčky u vás v loňském roce zabodovaly

Deníčky jsou již neodmyslitelnou součástí eMimina. Z každého měsíce roku 2019 jsme vybrali jeden z mnoha příběhů, který vás chytl za srdce.