4. června 2013 15:06, aktualizováno  15:41 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zálezlickou zabíjačku vzala voda. Cesta do domku už vedla jen po žebříku

Záplavy v Zálezlicích, červen 2013. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Záplavy v Zálezlicích, červen 2013. | foto: MAFRA - Petr Topič

ZÁLEZLICE Vzpomněli si, že v zatopeném domě nechali plný mražák masa z jarní zabíjačky. A tak se Jaroslav Bečička se zetěm Václavem Kadlecem museli vrátit do svého zatopeného zálezlického bydlení. "Oproti roku 2002 je to klidnější, ale stejně doufáme, že voda už stoupat nebude," shlížejí z balkonu na dvůr, kde je už 120 centimetrů kalné vody.

NEJAKTUÁLNĚJŠÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z POVODNÍ:

Aby se dostali ke svému domu a zpátky, musí přes žebřík přelézt hřbitovní zeď, jinudy se už ke svému bydlení na zatopené návsi nedostanou. "V roce 2002 voda zatopila i hroby, tak to snad letos nedopadne," přeje si Jaroslav.

On i jeho zeť už nesou na zádech těžké batohy plné masa. V dubnu tady zabíjeli prase. "Jeden plný mrazák masa je už bohužel ztracený," ukazuje Bečička do zatopených dveří v přízemí domu.

I přesto že už mají sklepy a přízemí svého domku plné kalné vody, ani na jednom z mužů není na první pohled znát zlost. Věří, že letošní záplavy nedopadnou tak katastrofálně jako ty v roce 2002. "Nástup povodně byl letos mnohem pozvolnější, stihli jsme víc věcí vynést a uklidit," popisuje Václav Kadlec.

REPORTÁŽE ZE ZAPLAVENÝCH MÍST:

Zapomněli jen na dětskou motokáru. Stejně jako ostatní i oni teď musí čekat u známých, až voda opadne. Pak začnou dům s novou fasádou a plastovými okny vysoušet. "Máme s tím už přece zkušenost," krčí Kadlec rameny a doufá, že voda s sebou nepřinesla bahno.

 

ostOndřej Stratilík

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…