Středa 1. prosince 2021, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Žaloba na organizátory MS: Nesplácejí pronájem kolejí

Česko

LIBEREC Měsíc měla Technická univerzita v Liberci připravenou žalobu na organizátory světového šampionátu v klasickém lyžování. Včera jejímu vedení došla trpělivost a rozhodla se 8,75 milionu korun za pronájem vysokoškolských kolejí a tamní menzy po organizátorech vymáhat soudně.

„Čekali jsme na upřesnění, jak chtějí pořadatelé dluh vyrovnat, ale ani to nepřišlo, proto ho budeme vymáhat soudně,“ poznamenala mluvčí univerzity Jaroslava Kočárková.

Organizátoři si pronajali na dobu šampionátu menzu a celý areál kolejí v Harcově, který běžně obývá asi 3 tisíce studentů. Univerzita kvůli tomu musela koleje opravit a také zkrátit zimní semestr.

Během mistrovství tam pobývalo asi 800 účastníků šampionátu, hlavně sportovců. Univerzita za to účtovala pořadatelům necelých 11 milionů, ti jí ale zaplatili jen zhruba dvoumilionovou zálohu.

Univerzita není jediná, komu pořadatelé dluží. Platby 21 milionů korun za zajištění dopravy v průběhu šampionátu se nedočkal ani Dopravní podnik města Liberce. „Žalobu jsme ale zatím nepodali,“ řekla k tomu mluvčí společnosti Martina Poršová.

Prezidentka organizačního výboru Kateřina Neumannová rozhodnutí univerzity nekomentovala. Před nedávnem ale odhadla dluhy vůči dodavatelům na 70 až 100 milionů korun.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

3kk Brandýs nad Labem- Stará Boleslav
3kk Brandýs nad Labem- Stará Boleslav

Za Dvorem, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav - Brandýs nad Labem, okres Praha-východ
16 176 Kč/měsíc