22. října 2015 10:57, aktualizováno  16:49 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Soud poslal Šlachtova detektiva do vazby, aby neovlivňoval svědky

Ředitel Generální inspekce bezpečnostních sborů Ivan Bílek (vlevo) a šéf Útvaru... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ředitel Generální inspekce bezpečnostních sborů Ivan Bílek (vlevo) a šéf Útvaru... | foto: Lidovky.cz

PRAHA Soud vyhověl návrhu státního zástupce a poslal obviněného detektiva protimafiánského útvaru Luďka Vokála do vazby. Bojí se, že by mohl ovlivňovat svědky. Zastupitelství ho viní z přijímání úplatků, podplácení a úniků informací z policejních spisů. V případu je stíhána ještě druhá osoba kvůli podplácení.

„Obviněný byl vzat do vazby, ve věci podal stížnost, takže bude ještě rozhodovat Městský soud v Praze,“ řekla serveru Lidovky.cz mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 5 Vanda Činková.

Pro Vokála si přímo do centrály ÚOOZ, kterou vede Robert Šlachta, přišla policejní inspekce a zástupce vedoucího odboru násilí odvedla ho v poutech, jak jako první informoval server Lidovky.cz. Hrozí mu až 12 let vězení za vynášení informací o vyšetřování konkrétních lidí z podnikatelského prostředí.

Totožnost druhého obviněného odmítla Zenklová přiblížit. „Žádné bližší informace o obviněných osobách nebudeme poskytovat,“ uvedla pouze.

Akce inspekce vyvolala poprask mezi policisty i politiky, přišla totiž přesně týden po startu akce Vidkun, do níž je inspekce zapletena a kvůli níž sklidila kritiku. Zastupitelsví však již včera důrazně popřelo jakoukoliv spojitost mezi oběma případy.

Operace Vidkun

Ondřej Golis

Autor

Ondřej Golisondrej.golis@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz