Čtvrtek 26. listopadu 2020svátek má Artur 2 °C zataženo Předplatné LN

Diskuse k článku

Žalobci hrají o důkazy. Porušili proto zákon, tvrdí advokáti exposlanců

Přestože Nejvyšší státní zastupitelství zrušilo usnesení o stíhání bývalých poslanců Tluchoře, Fuksy a Šnajdra v kauze tzv. trafik, jejich advokáti nejásají. Podle nich mělo dojít k zastavení trestního stíhání. Nestalo se tak kvůli udržení důkazů, tvrdí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Denemark 27.7.2013 7:33

Lumíre, ty se nikomu neblížíš...

..ty jsi unikát.)

J. Svoboda 26.7.2013 22:58

Re: Žalobci hrají o důkazy...

Pane Růžičko, kdyby zdivočelý právník měl jakýkoliv důkaz, tak se s ním vytasí. Že je tak neprofesionální, že neví o imunitě poslanců a představuje si výklad zákonů jak Hurvínek válku, ukazuje na katastrofální stav justice. Kdyby byl skutečně právník, nemusel by teď konstruovat a vymýšlet zločiny, které by mohl na kohokoliv napasovat. Nemůže již obžalovat podezřelé ze stejného činu, jinými slovy. O žádnou korupci totiž nešlo, jen si ten trouba vykládá zákony jak si přeje jeho loutovodič. Nyní má neklidné spaní také proto, že se někam poděly miliony a zlato, které "zabavil".

Obhajujete zločince, vážený pane.

O. Firtl 26.7.2013 20:44

Re: Problém není v tom,

Problém je v tom, že kdyby to fungovalo tak jak píšete, jak potom vysvětlíte, že vůbec padla Nečasova vláda?

J. Cedivoda 26.7.2013 17:56

Problém není v tom,

co si vymýšlejí obhájci obviněných. Ti si vymyslí cokoliv. Problém je v tom, že media zaplňují jejich fantaziemi a vylhanými konstrukcemi  "novináři", snažící se zalíbit svým šéfredaktorům a majitelům medií a rádi vykreslují kde jakého šmejda jako svatého a pronásledovaného zvrhlou policií a st. zástupci. Úplně stačí, že šmejd je ze stejné sociální skupiny a strany se kterou sympatizují, jsou jejími voliči a mají k němu třídně, nebo "ideologicky" blízko. Přidá se k tomu nějaký ten výpotek pana Nečase a Kalouska a o prodejnost propagandistického žvástu je postaráno. Podle normálních lidí je to svinstvo. Podle pravicových politologů, "novinářů" a šmejdů jsou to "demokratické obyčeje" a "obrana tradičních konservativních hodnot", transformovaných šmejdy do české politiky úplně naruby.

J. Frgalova 26.7.2013 17:34

Re: Je to celé špinavost a neschopnost

proto asi také následovala pochvala od Zemana., protože on z toho těží nyní nejvíc

J. Frgalova 26.7.2013 17:33

Re: Vám to tak budou říkat.)

Aha, ono tu jde jen o mě.. no jo, člověk se pořád učí

J. Farmačka 26.7.2013 17:21

Političtí gauneři mají stále jasno v tom,

že pro ně žádné zákony neplatí a že na ně není klacek. Jejich advokátům, 

jako většině z nich, jde v první řadě o kšeft a ne o respektování zákonů. Advokáti patří, co se morálky týče, hned na druhé místo za politickými šmejdy. Komunisté je drželi u huby oprávněně, ale po listopadu se z nich vyklubala kasta, která kromě nemorálních finančních požadavků, prokazuje svoji prodejnost. Jeden z bývalých členů vlády a ministra vnitra zastupuje proti státu ty největší zloděje a kriminálníky a chlubí se veřejně tím jak jsou peníze nade vše. Další z jevů, které by nikdo po revoluci nečekal.

J. Denemark 26.7.2013 17:09

Vám to tak budou říkat.)

J. Denemark 26.7.2013 17:08

Blábolení obhájců je pochopitelné...

..dělají to pro své dojné krávy.)

O. Firtl 26.7.2013 17:03

Re: Je to celé špinavost a neschopnost

Co si budeme namlouval. Někdo tuto věc dobře vymyslel, další ji blbě provedl, ale účel akce byl splněn. Co teď následuje jsou pouze zastírací manévry.

J. Frgalova 26.7.2013 16:55

a ty peníze a zlato

už vrátili odkud jej vzali? Nebo zjistila policie a Ištván komu to patří ? Pochybuji, že to patří těm poslancům v čele s Nagyovou, protože takový ranec se nenastřádá za 3 roky na úřadu vlády i kdyby jim u toho svítila FBI.

Nebo si to nechal stát jako všimné od blíže nespecifikovaného kmotra za to, že shodil vládu ;-(

J. Frgalova 26.7.2013 16:50

Re: Je to celé špinavost a neschopnost

jestli-že někdo tu tajnou službu zneužil, tak to byli ti pánové plukovníci. Nagyová bude muset asi uhradit škodu společně s plukovníky pokud nějaká bude vyčíslena.

No a co se týká těch poslanců, na to je dobré si počkat, mám dojem, že si s tou kauzou ještě užijeme a někdo bude moc z Ištvána zklamaný.

Nicméně mi chybí zatčení Janouška a Rittiga, kteří byli také jmenováni v souvislosti s tím gigantickým zatýkáním a prohlídkami kanceláří, zabavováním peněz a zlata.

Stále si myslím, že Ištvan jednal na něčí přání, jinak si ten rozpor nedovedu vysvětlit. ( úřednice, plukovníci, poslanci zatčeni, kmotři jsou na svobodě a ani nejsou vyslýcháni, natožpak z něčeho obviněni. Jsou jen upozorněni a mohou se v klidu se svými obhájci připravit, pakliže bude na co)

V. Grycz 26.7.2013 16:43

Však se dosmějou,

až budou zveřejněny odposlechy. Vidím to tak 4 měsíce před volbama.

J. Marešová 26.7.2013 15:46

To je otázka

Celé je to šaškárana - na jedné straně unikají miliony a miliardy předražením státních zakázek, na druhé straně se dělají pojicejní manévry stovek policistů,  proti 3 exposlancům, když by stačily jen obálky s pruhem, aby se dostavili k vysvětlení - ti pánové nikam neprachali, ani to neměli v úmyslu. Pro příště - bývalí politici i když mají vzdělání, praxi a důležité informace z titulu své bývalé funkce, ať je raději uplatní v soukromém sektoru, protože ve státních firmách by to bylo považováno za trafiku.

S. Sedlák 26.7.2013 15:28

Re: Žalobci hrají o důkazy...

I vy popleto!

Pokud je vzdání se mandátu kryto imunitou, tak další jednání politiků o funkce už může být stěží bráno jako korupce, protože poslanci se mandátu již vzdali a ono vzdání se nemohli vzít zpátky.

Neklidné spaní má spíš Ištván se Šlachtou. Do roka budou bez práce.

M. Růžička 26.7.2013 15:21

Žalobci hrají o důkazy...

Žalobci důkazy jistě mají neboť jinak by nepokračovali.Je jisté,že snaha obhájců zkorumpovaných politiků,kteří měli být v lochu již dávno bude zpochybňovat postup Ištvána,ale i ODS Nejvyšší soud prostřednictvím soudce prohlásil,že imunita se ztahuje pouze do určitého data poté mohou být obviněni a vyzval k podání obžaloby v jiném znění.Tak,že sympatizanti korupce a uplácení včetně ODS budou mít přinejmenším neklidné spaní.

J. Sedlacek 26.7.2013 15:09

Je to celé špinavost a neschopnost

Mně také není jasné, jak může být pí Nagyová obviněna ze zneužití tajné služby. Vždyť je to pouhá úřednice bez jakékoliv moci nad tajnou služnou. Nic jim nařizovat ani nemůže. Pokud na to někdo přesto reagoval, je to jen jeho věc a jeho chyba.

Mně se to celé jeví jako naprostá neschopnost a tupost obou, jak Ištvána a také Šlachty, kteří žijí v úplně jiném sémantickém poli nebezpečných výrazů. Posílat někoho do kriminálu není žádná legrace, stejně tak ten fanatizmus obyčejných Čechů. No a samozřejmě to vše zase využívají jiní politici ke svým mocenským hrám.

Celá ta situace se měla řešit civilizovaně ale ne takhle česky.

L. Wellner 26.7.2013 15:07

Porušit zákon v této zemi

dnes znamená méně než si zapomenout otřít boty na rohožce.

K. Janyška 26.7.2013 15:03

A teď se k tomu ištvánskému svinstvu

přidalo dvojité zemanovské na druhou... Dzp.

J. Svoboda 26.7.2013 14:37

Vrátí zabavené(ukradené ?) zlato a miliony?

Křečovitá snaha zdivočelého Ištván - Urválka vyrobit pro Ovara a jeho levicovou soldatesku z politických oponentů zločince je čím dále průhlednější a trapnější. Neváhá dokonce porušovat zákon. Bude zajímavé, jak se postaví k údajně zabaveným milionům a zlatu. Bude je vracet, nebo už je utratil při výrobě falešných důkazů? Nebyly použity při likvidaci dluhů za "lidové", prezidentské volby Ovara a jeho kompliců? Jsou skutečné, nebo jen virtuální a měli sloužit jako další falešný důkaz? Proč se o ně nikdo nehlásí, když je většina obvinění zrušena?


Proč je Eva Burešová tak hubená? Promluvit ji donutila Prachařová s anorexií

Eva Burešová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Herečka Eva Burešová (27) se zastala Mariany Prachařové (26), která přiznala anorexii. Hvězda Slunečné je ale sama kost...

Měli lepší stroje Sověti, nebo Američané? O jednom neobyčejném souboji

F-86 při nastřelování kulometů v noci | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když autu dojde palivo těsně před čerpací stanicí, můžete ho k ní dotlačit. Ale co dělat, když se totéž stane letadlu...

Manažer postavil srub uprostřed chráněné oblasti. Tvrdí, že to je posed

Stavba, jež načerno vyrostla v CHKO Lužické hory. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nejprve tvrdil lidem, že je to seník. Když se o jeho stavbu začaly zajímat úřady, prezentoval ji jako posed. Ve...