Sobota 22. února 2020svátek má Petr 11 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku

Žalobci: Šaroch by měl vysvětlit, co ho vedlo ke změně názoru v kauze Čapí hnízdo

Státní zástupce, který shledal důvodným zahájení trestního stíhání v kauze Čapího hnízda a řešil případ čtyři roky, by měl vysvětlit okolnosti, jež ho vedly k vydání aktuálního rozhodnutí. Na svém facebookovém profilu to v pondělí napsala Unie státních zástupců. Zároveň ale uvedla, že o obsahu rozhodnutí nemá žádné informace.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Marek 3.9.2019 12:56

Zájmový spolek žalobců není žádný dozorový orgán, takže jejich přání je na úplně stejné úrovni, jako přání svazu včelařů, nebo naivní Václavíkové.

J. Rojšl 3.9.2019 12:30

A, co když dostal Šaroch se svým vedoucím nabídku, která se neodmítá - je jisté, že postavení obou pánů prokurátorů by určitě a dokonce místo předávání prachů v obálkách, pan soudruh Zeman společně s Maruš by v jejich budoucím postavení ajn, cvaj vylepšil a fertik ...

A. Novák 2.9.2019 22:04

Šaroch nějak změnil názor? Teprve teď jeden formuloval.

A. Prst 2.9.2019 19:31

Unie státních zástupců? Tito zahrádkáři ať se snaží odkud unikly informace o rozhodnutí.

M. Kozák 2.9.2019 18:27

Pí Václavíková, spíše naopak bych řekl. Unie st zast, není žádná nadřízená dozorovému st zást, ale zájmový spolek, stejně jako baračníků. Tím svým požadavkem jen dokázali, že buď jsou nekompetentní, protože ani neznají další postup, nebo nejsou nestranní, což je děsivější. Jó a odkud máte tu vývrtku. Asi z toho účelového plku, kterou si vymysleli ti "objektivní" pisálkově o tom , že Šaroch změnil názor, že. Ptám se, odkud ti dřišťálové vědí, že měl názor jiný? On jej už někde dříve publikoval? že jsem si nevšim. A včil můžete sdělit své odborné plky

J. Václavíková 2.9.2019 18:26

To se právě uvidí, až to zdůvodní.

A. Novák 2.9.2019 17:59

Nicméně navrhl zastavit stíhání. Jistě ne bezdůvodně.

A. Novák 2.9.2019 17:58

Netvrdí nikdo. Přirozený vývoj....

A. Novák 2.9.2019 17:57

Zpěvák Klus přišel s dramatickým rozhovorem pro fórum.cz

Šaroch prý provedl akrobatický obrat...:o)

J. Václavíková 2.9.2019 17:52

Tvrdíte vy, nebo kdo? Anebo jste četl odůvodnění?

A. Novák 2.9.2019 17:49

Důkazy se nenašly, není čím podepřít obžalobu.

J. Václavíková 2.9.2019 17:24

Melete z hladu. Oni se nedožadují odsouzení, a už vůbec ne nevinného, ale pouze řádného zdůvodnění pro změnu právního názoru, již Šaroch předvedl.

J. Václavíková 2.9.2019 17:21

Jestli slyšíte hlasy, vyhledejte odborníka. Šaroch NIC TAKOVÉHO NEŘEKL.

R. Vacek 2.9.2019 16:05

Peklo je to pro demoblok. Ve volbách nejsou schopni někoho porazit, tak tahají z klobouku všechno možné - a zatím stále nic. A to je jejich politickým soupeřem multimilionář, oligarcha, člověk s podivnou minulostí a rychlým zbohatnutím, takže by se zdálo, že najít nějaký škraloup by nemělo být nic těžkého.

J. Cedivoda 2.9.2019 15:25

Z hlediska práva, tedy našich nedokonalých zákonů se de fakto nic nestalo. Jen od roku 2016 policie v přípravném řízení "zkoumala" do října 2017 jestli se stal trestný čin, nebo nestal a kdo jej způsobil. Pak St. Zástupce podal žádost o umožnění trestně stíhat poslance sněmovny a zahájila se fáze vyšetřování. Vyšetřování trvalo od října 2017 do října 2019. Celé přípravné řízení, kteé má trvat podle zákona 141/1961Sb. nejméně 6 (šest) měsíců a je možné je prodloužit, podle zákona snad dvakrát (není jasné) na celkem nejdéle osmnáct měsíců v ODUVODNĚNÝCH případech, trvalo TŘI a půl roku !! Za tu dobu byl politický život neustále ohrožován kampaněmi medií a demagogického bloku pidistran a celý proces rozvrátil tuto společnost. Media, policie a st. zastupitelství, pokud by se chovaly profesionálně a dodržovaly zákony mohly této trapné frašce snadno zabránit.

J. Cedivoda 2.9.2019 15:09

Dozorový st. zástupce věc dozoruje od té doby, co policie prohlásí, že se jedná o trestný čin a do této otevřené kauzy nemůže vstupovat nikdo jiný než organizačně a metodicky jeho přímý nadřízený vedoucí tohoto stupně st. zastupitelství. U kauzy která se takto vleče, je několikrát prodlužována lhůta ukončení vyšetřování a oddalováno další pokračování kauzy je věc pod dohledem vyššího st. zastupitelství, které plně spolupracuje s dozorovým st. zástupcem a policií. Pokud dozorový st. zástupce učinil toto rozhodnutí, pak je o něm již v současnosti plně informován jeho vedoucí st. zástupce i dohledové vyšší st. zastupitelství a není na termínech již co řešit, jen schválit, nebo neschválit a při neschválení, odůvodnit neschválení. Tím tento krok nabude právní moci. V případě, že nejvyšší st. zastupitelství nebude s výrokem souhlasit může do tří měsíců rozhodnutí zrušit. Pan Šaroch žádnou vývrtku nepředvedl, jen prohlásil, že vyšetřované osoby nespáchaly trestný čin.

J. Cedivoda 2.9.2019 14:53

Dalo by se to definovat tak, že každý má SVOU pravdu. U lidí, kteří pracují v justici a policii je to ale na pováženou, jak se tam takoví lidé mohli dostat a jak tam vůbec vydrželi. Dá se to nazvat také nedostatek profesionality. U politiků jsou to věci normální. V rámci politického boje se prostě kydá špína a čím víc, tím líp. Ale u profesionálů, kteří se zabývají spravedlností s mantinely vytyčenými naprosto přesně a striktně zákony je to na výrok: tento stát není ani demokracií, ani právním státem. Ani policista, ani státní zástupce a soudce nemohou být straničtí. Straničtí v tom smyslu, že někomu, některé straně (právní) je tolerováno porušování zákonů, jiné straně je možno, když se to hodí, "přišít" beztrestně a zlovolně, nějaký ten přestupek a nebo trestný čin a to jen proto, že si to někdo přeje a požaduje, utopit svého ekonomického, nebo politického protivníka.

J. Novák 2.9.2019 14:45

Tak už psali dojičky a soustružníci že požadují trest smrti pro oligarchu a celou jeho rodinu? Že ne ? No tak to za ně vzalo to profesní sdružení státních zástupců, čemu se divíte, vždyť tam sedí pořád ty samí lidi...

A. Novák 2.9.2019 14:45

není ovšem důvod to vysvětlovat nějakému sdružení. Pokud to chce nějak vysvětlit Bradáčová, tak si Šarocha v klidu pozve a probere to s ním.

J. Václavíková 2.9.2019 14:41

Dokonale předvádíte své naprosté nepochopení mechanismů, jež posuzujete. Sdružení státních zástupců požadují naprosto přirozenou věc, totiž, aby Šaroch dostatečně vysvětlil tu vývrtku, kterou právě předvedl. Státní zástupce totiž není Pán Bůh, i on podléhá zákonům a musí své rozhodnutí umět odůvodnit.

J. Cedivoda 2.9.2019 14:35

Při i té jen nejzákladnější znalosti Trestního řádu, zákona 141/1961Sb. je naprosto k neuvěření, že lidé, kterým by měl být tento zákon za Bibli - státní zástupci se přes nějaké oborové sdružení dožadují od dozorového žalobce nějakého vysvětlení, které jim podle tohoto zákona vůbec, ale vůbec nepřísluší. V této republice si už opravdu každý dělá co chce. Co na této věci chce "studovat" nějaký vedoucí státní žalobce. Za kauzu je zodpověden dozorový státní žalobce a ten podává návrh. Pokud by to byl návrh k soudu, nikdo by ani necekl. Takto se nacházejí nějaké, mimozákonné kličky, jak vyjádření zdržet, nebo úplně zpochybnit. Kauzu má od prvního prodloužení termínu, to je od roku 2017 v režimu dohledu Vrchní státní zastupitelství a to jediné je oprávněno k tomu, souhlasit, nebo nesouhlasit s dozorovým státním zástupcem. Tak uvidíme co na to řekne paní Lenka Bradáčová.

A. Novák 2.9.2019 14:18

asi ani nebude mít důvod.

A. Novák 2.9.2019 14:16

objednat lze cokoli. jde o to, jestli vám je někdo schopen to pak dodat.

A. Novák 2.9.2019 14:16

prostě pořád čekal, že někdo přinese nějaké nezvratné důkazy. to se ale nestalo, tak změnil názor.

P. Beňo 2.9.2019 14:03

Pane Novotný cestu do pekla dláždí spíš lidi, jako jste Vy...

P. Čech 2.9.2019 13:49

Vykládejte to těm, kteří mají v logu slogan že "Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí". Ti lidé se totiž navzdory svému logu projevují zejména nenávistí k tomu, kdo tu pravdu chce odhalit a okopávají mu kotníky. Na nic smysluplnějšího se totiž nezmohou. Všechny politické strany a STAN. Tito lidé také pociťují lásku pouze k penězům, které jim plynou v současnosti zejména ze státního rozpočtu formou odměn za nevykonanou práci a všelijakých dotací .Někteří komedianti (pojem "herec" by zde asi nebyl na místě) a mnohé neziskové organizace na tom mají také svůj podíl viny. Tito by bez státních dotací jistě nepřežili ani týden.

K. Vitous 2.9.2019 13:25

Těší mne nejvíce ta dojemná starost některých diskutujících o ty mentálně a sociálně slabší občany, kteří mají jiný názor než ten ideově správný demagoblokický resp. pravdoláskařský resp. proevropský atd. No uvidíme zda budou mít žalobci také takový zájem na jiných kauzách.

J. Malá 2.9.2019 13:22

No jo, žalobníčci, pardon, žalobci, budete si muset vymyslet něco jiného. Ale jestli si přiberete do party piráty, jistě se to povede...

J. Václavíková 2.9.2019 13:15

Ministryně Benešová by měla odpovědět, jestli je u nás možné objednat si zrušení trestního stíhání. Stačí, když je stíhaný dosti mocný?

K. Třetí 2.9.2019 13:12

To ví v ČR každé malé dítě. Vy to v Rusku máte jinak?


Premium

Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

Folksam je na trhu od roku 1908 a patří k největším švédským pojišťovnám. Od... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

Filip Dolenský, profesionální hráč počítačových her | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...