10. července 2015 7:47, aktualizováno  8:47 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Žalobci zamítli stížnosti Nečasové proti obvinění z krácení daně u darů

Jana Nečasová u soudu kvůli zneužití Vojenského zpravodajství | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jana Nečasová u soudu kvůli zneužití Vojenského zpravodajství | foto:  Michal Šula, MAFRA

PRAHA Nejvyšší státní zastupitelství zamítlo obě stížnosti někdejší ředitelky premiérova kabinetu Jany Nečasové, dříve Nagyové, proti obvinění z krácení daně.

Deníku Právo informaci potvrdil náměstek olomouckých vrchních žalobců Pavel Komár. „Dnešního dne jsme obdrželi z Nejvyššího státního zastupitelství usnesení o stížnostech paní Nečasové. Týkaly se jak původního zahájení trestního stíhání pro krácení daně, tak jeho rozšíření o dvoje hodinky. Obě stížnosti byly jako nedůvodné zamítnuty,“ řekl deníku Komár.

Nečasová je v této kauze stíhaná od poloviny března. Žalobci ji podezírají z toho, že připravila stát u darů za zhruba deset milionů korun o daň přesahující 700 000 korun. Daň podle žalobců nezaplatila asi ze třiceti darů o hodnotě vyšší než deset milionů korun, za což ji hrozí až osmiletý trest. 

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!