Pátek 28. ledna 2022, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zaorálek je do mě zamilovaný. Chtějí ze mě udělat schizofreničku, tvrdí Borůvková

Česko

  17:20aktualizováno  4. dubna 11:57
PRAHA - Jak se proslavit za víkend? Napište za 4 dny přes 200 urážlivých příspěvků na sociální síť. Přesně to činila v posledních dnech Alena Borůvková, manželka českého velvyslance v Bernu, který se do konce dubna kvůli ní musí vrátit. Na svém Twitteru kritizovala ministerstvo zahraničních věcí, politiky i novináře. Řada lidí se domnívá, že je Borůvková psychicky nemocná, ta se však nařčení brání.

Mnohem větší popularitu než Karel Borůvka, který musí ke třicátému dubnu odstoupit z pozice českého velvyslance v Bernu, si získala jeho manželka Alena. Účet „bývalé diplomatky zničené touto vládou“, jak se sama na sociální síti označuje, za poslední čtyři dny zahltil Twitter 200 příspěvků.

V příspěvcích, které od sebe dělily desítky minut, kritizovala mimo jiné ministerstvo zahraničních věcí, především pak ministra Lubomíra Zaorálka. Ten je podle ní do „diplomatky“ zamilovaný. „Luboši, beru to tak, že jsi opravdu zhrzen. Tuto možnost jsem chtěla uvést až jako poslední, ale nedáváš mi šanci. Styď se,“ uvedla v sobotu na Twitteru.

Podle televize Prima podala Borůvková na Zaorálka přes internet trestní oznámení. To se podle jejího vyjádření pro iDNES.cz týká zneužití pravomoci veřejného činitele i porušování osobnostních práv.

Terčem kritiky se stali i novináři, kteří podle Borůvkové lžou, vydírají ministra a stojí za odvoláním jejího manžela. Konkrétně za to podle ní mohou například Lenka Benešová a Alexandr Mitrofanov, většinu pozornosti však směřovala k manželům Šídlovým. „Slídilka není trestné označení. Ale na Vaši paní sedí. Slídí a závidí. I nos mezi očima. Ať se stará o sebe!“ vzkázala na Twitteru Jindřichovi Šídlovi, známému novináři ze serveru Seznam Zprávy, kterého označila za lháře.

Právě Tereza Šídlová píšící pro server Aktuálně.cz je Borůvkové trnem v oku již dlouho. Loni v květnu novinářku obvinila z toho, že pracuje pro Rusy poté, co se novinářka v několika článcích zabývala jejich zájmy ve vyhlášeném tendru na Temelín. Po tomto obvinění však následovalo několik desítek SMS zpráv a tweetů, které tehdy těhotnou Šídlovou kritizovaly. Zároveň dodnes požaduje, aby byla Šídlová prověřena.

01.dubna 2017 v 23:21, příspěvek archivován: 02.dubna 2017 v 13:47

.@jindrichsidlo Nevím, kde jste příšel na to, že můžete beztrestně lhát. Máte sto kg másla na hlavě.

Jindřich Šídlo v sobotu uvedl, že stres, který způsobila Borůvková jeho ženě, mohl zásadně ohrozit její zdravotní stav. Požadoval proto po jejím manželovi i po MZV, aby situaci řešili. „Kdo někdy četl dva texty Terezy, ví, že to je absurdní lživé obvinění, které by nestálo za řeč, kdyby to paní Borůvková nešířila v době, kdy byla Tereza v osmém měsíci těhotenství a nedoprovodila to desítkami (bez přehánění) stalkujících a výhrůžných SMS zpráv typu „Sejdeme se na NBÚ“, kam byla Tereza v minulosti několikrát předvolána k vysvětlení svých textů o výměnách velvyslanců,“ uvedl Šídlo na Facebooku.

„Je absurdní až aprílové, že bych se proti těmhle nehorázným lžím měla bránit a vysvětlovat je. Mám za to, že jsem odváděla standardní novinářskou práci. I když to byl velmi složitý terén a tlaky byly, řekla bych, velké,“ doplnila manžela novinářka Šídlová. Hájí se rovněž skutečností, že většina jejích článků, ve kterých řešila ruské zájmy v tendru na Temelín, jsou volně dostupné na internetu.

Borůvková Šídlovo vyjádření rovněž označila za lživé a zavádějící. V „boji proti všem“ pokračuje i v neděli. Tvrdí například, že novináři pracují pro Zaorálka. „Ministr Zaorálek o tom opakovaně mluvil se samotným Borůvkou. Stále tím jen obtěžoval mého muže a navíc mu podivné screenshoty dodávali novináři: na zakázku?“

30.března 2017 v 20:03, příspěvek archivován: 02.dubna 2017 v 13:06

Tak zarputilí 'antizemanovci" Šídlo a Mitrofanov vyhodili na ulici z MZV Borůvkovou a Borůvku...Super, dál, soudružko Šídlová@jindrichsidlo

Cipralex nepomáhá. Co takhle zvýšit dávku?

Řada lidí nyní diskutuje o tom, že je manželka velvyslance psychicky nemocná. „Tohle je podle mého obyčejná duševní porucha, je třeba lékaře, a ne NBÚ, paní Borůvková podle mého prostě podlehla nějakým fantasmagoriím,“ znějí komentáře. Na to, že Borůvková užívá antidepresivum Cipralex, upozornila několikrát sama na Twitteru. Nařčení z toho, že by měla být psychicky nemocná, které zaznělo i v reportáži televize Prima, však rezolutně odmítá. „Snad každý, kdo dnes viděl Primu, má jasno: cvok nejsem. O ministrovi Zaorálkovi a státním tajemníkovi to určitostí k dnešku prohlásit nemohu,“ bránila se Borůvková. Považuje ho za „klasický hon na čarodějnici“.

Odvolání českého velvyslance Borůvky je vyvrcholením dvouletých sporů o tom, že se jeho manželka nechová reprezentativně. Velvyslanec se nyní vrací do Prahy, o jeho definitivním odvolání z funkce rozhodne prezident Miloš Zeman. Borůvková si v této souvislosti vzpomněla na svou starou známost, mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka, kterého vyzvala ho k tomu, aby jejímu manželovi pomohl. „ČSSD se ze mne MARNĚ pokouší udělat schizofrenika. Velmi apeluji na @PREZIDENTmluvci ze staré známosti, aby tomu Prezident nedal svolení,“ napsala na Twitteru.

Ovčáček pro server Lidovky.cz ale uvedl, že je výzva Borůvkové nesmyslná. „Jsem tiskový mluvčí prezidenta republiky, ne pokorný lobbista za kohokoliv,“ uvedl.

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Víme, co se děje: Novinky v asistované reprodukci od ledna 2022
Víme, co se děje: Novinky v asistované reprodukci od ledna 2022

Od letošního roku platí nová pravidla ohledně asistované reprodukce. Prodlužuje se doba, kdy žena může podstoupit umělé oplodnění hrazené...

Mohlo by vás zajímat