18. září 2017 11:02, aktualizováno  13:51 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zaorálek po nehodě: Seděl jsem na mezi a přemýšlel sám nad sebou

Lubomír Zaorálek navštívil v rámci předvolební kampaně 15. září Břeclav. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lubomír Zaorálek navštívil v rámci předvolební kampaně 15. září Břeclav. | foto:  Dan Materna, MAFRA

PRAHA/BRNO Volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek má po pátečním zranění při autonehodě klidnější režim, vynechává sport. Novinářům to řekl během pondělního jednání vlády. Ministra zahraničí po nehodě, která se stala v podvečerních hodinách u Lechovic na Znojemsku, už nebolí ani zraněná hlava. Brzy ho čeká kontrola a poté vytahování stehů.

Zaorálek při nehodě cestoval ve vozidle ochranné služby, které řídil pracovník Ochranné služby Policie ČR. Záchranáři ho převezli do brněnské nemocnice. „Rád bych poděkoval personálu a lékařům traumatologie nemocnice v Bohunicích, jak rychle a profesionálně mi pomohli, nakonec jsem byl jediný zraněný z té autonehody,“ vyjádřil se Zaorálek.

Ministr si pamatuje, že byl v době nehody připoután, ale nevybavuje si, zda jeho vůz jel se zapnutým majáčkem. „Nevím, jak jsme přesně jeli, tomu jsem se moc nevěnoval, já to úplně nepoznám,“ řekl. Auta se podle něj střetla pravděpodobně při předjíždění. „Řidič to strhl a ještě udělal dobrou práci, střet mohl nastat ještě dřív,“ dodal.

Auta poté podle ministra skončila na poli. „Zaplať pánbůh, že tam nebyl žádný strom, pád se ztlumil tím letem. Z toho auta se nějak kouřilo, já když jsem zjistil, že mám všude krev, tak jsem si někde sedl na mez a začal hloubat sám nad sebou, protože to vypadalo, že ostatní jsou v pořádku,“ líčil volební lídr ČSSD.

„Kdysi jsem četl knihu o Trockém, kde je popsán i atentát na něj v Mexiku. Agent najatý KGB udeřil Trockého sekáčkem na led do hlavy. Není to úplně normální, ale nemyslel jsem na nic jiného,“ doplnil Zaorálek pro server Novinky.cz. Podle něj byl Trockij také několik po útoku v pořádku, jeho stav se ale začal postupně zhoršovat a pak už mu nebylo pomoci.

U Lechovic na Znojemsku havarovalo auto s ministrem zahraničí,
Jednoho muže středního věku tamní záchranáři transportovali vrtulníkem letecké...

Zaorálek v nejbližší době kvůli zranění vynechá sport. „Tahle omezení ano, ale myslím, že se to hojí dobře,“ uvedl. Brzy se chystá na kontrolu a vytažení stehů. „Dopadlo to dobře a to je to podstatné. K tomu, jak ta nehoda proběhla, se necítím úplně nejpovolanější. Myslím, že to bude vyšetřeno,“ řekl.

Jihomoravský policejní mluvčí Pavel Šváb v pondělí řekl, že okolnosti nehody policisté stále vyšetřují. Předběžná výše škody je podle mluvčího na obou vozech a poškozeném směrovém sloupku asi 600 tisíc korun. 

ČTK

Najdete na Lidovky.cz