Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zápas v Plzni ukončila bitka

Česko

Na západě Čech dominovali domácí a po výhře 3:1 nad Pardubicemi je stav čtvrtfinále vyrovnaný 3:3

PLZEŇ Dlouhou hokejovou noc zažijí zítra Pardubice. Plzeňští hokejisté totiž vyrovnali stav čtvrtfinále play off s Pardubicemi na 3:3 a v sedmém utkání se bude hrát do rozhodnutí. Zápas bude o to pikantnější, že dříve dobré vztahy mezi Plzní a Pardubicemi pokazila šarvátka z konce pátečního zápasu.

Plzeň–Pardubice 3:1 Zdálo se, že série mezi Pardubicemi a Plzní je série dvou týmů, které se respektují. Vše tomu nasvědčovalo, hráči obou týmů mluvili o soupeři vždy s úctou, nazývali se silnými protivníky, ale žádná zákeřnost na ledě ani mimo něj. Dokonce i fanoušci se mezi sebou před utkáními na dálku zdravili. Idylka mezi Plzní a Pardubicemi ale, jak se zdá, v pátek skončila.

V závěru, kdy domácí vedli už 3:1, totiž hostující Petr Čáslava najel do plzeňského kapitána Martina Straky a na ledě se strhla hromadná bitka, které se zúčastnili i hráči ze střídačky. Fanoušci pak zasypali led odpadky a soupeřův tým vyprovodili do kabiny pískotem.

„Nechtějte po mně, abych to posuzoval, od toho je rozhodčí,“ bránil se Straka. „Měli jsme tam velký kluky, je hezký, když vidíte, že spoluhráči naskáčou na led a jdou se vás zastat. Mužstvo má sílu a charakter,“ doplnil zkušený útočník.

Sudí Milan Minář a Pavel Mikula rozdali celkem 221 trestných minut. Domácí útočník Radek Matějovský a hostující bek Čáslava s forvardem Jiřím Cetkovským dostali trest ve hře, takže automaticky nesmějí zítra nastoupit.

„Série byla vedená korektně, faul na Straku, navíc pár vteřin před koncem, považuji za zbytečný,“ řekl plzeňský asistent Milan Razým. „Každý tým by si hráče, jakým je Straka, chránil. Z toho ta reakce,“ dodal.

Hostující kouč Václav Sýkora si inkriminovaný zákrok ještě prohlédne na videu. „Pokyn někoho zranit tam rozhodně nebyl,“ poznamenal trenér. „Byl to čistý kontakt tělem, bez rukou. Abychom hráčům před koncem utkání říkali, ať nehrají hokej, tak to přece nejde. Hokej je kontaktní sport a hraje se 60 minut,“ dodal trenér.

O postup do semifinále si to oba soupeři rozdají zítra. Podle Pavla Vostřáka už k žádným šarvátkám nedojde. „Každý se bude snažit hlavně neudělat chybu a neoslabit tým,“ uvedl střelec dvou branek. „Tohle prostě k play off patří. Myslím, že teď už jsou emoce vyprchané, ale pro play off je dobře, když tam jsou,“ dodal.

Branky a nahrávky: 8. Vostřák (M. Straka), 30. Adamský (Tomas), 34. Vostřák (M. Straka, Vlasák) - 54. Koukal (Kolář I). Rozhodčí: Mikula, Minář - J. Bláha, Kostka. Vyloučení: 9:9, navíc Adamský, J. Nedvěd, Matějovský všichni 5 min. a do konce utkání - Kolář I 10 min., Čáslava, Cetkovský, Snopek, Píša všichni 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 7389. Třetiny: 1:0, 2:0, 0:1.

ČTVRTFINÁLE PLAY OFF ČESKÉ POJIŠŤOVNY Slavia–Vítkovice stav série 2:3 Zápasy: 1:5, 3:2, 1:2, 2:7, 5:3 Další utkání se hraje dnes ve Vítkovicích (17.00, ČT 2). Pardubice–Plzeň stav série 3:3 Zápasy: 1:2sn, 3:1, 1:2, 4:3, 3:0, 0:3 Další utkání se hraje zítra v Pardubicích (17.00, ČT 2). Sparta–Zlín stav série 4:1 Zápasy: 4:2, 4:0, 4:1, 2:4, 6:1. Série skončila. Litvínov – Karlovy Vary stav série 0:4 Zápasy: 2:3sn, 1:2sn, 1:3, 2:4. Série skončila.

Autor:

Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?
Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?

Připravit se na příchod miminka je poměrně náročné, a to i po finanční stránce. Věděli jste, že vám pomůže vaše zdravotní pojišťovna? Ta umožňuje...