Úterý 21. ledna 2020svátek má Běla -4 °C mlha Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Řeckořímský zápasník neuspěl s dovoláním. Za hromadnou bitku v Ostravě dostal osm let

Georgi Čanadiri | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Georgi Čanadiri | foto: ČTK

Brno Gruzínský trenér řeckořímského zápasu Georgi Čanadiri neuspěl s dovoláním proti osmiletému trestu vězení za těžké ublížení na zdraví a další trestné činy. Pobodal soka a napadl další dva protivníky v hromadné rvačce v Ostravě. Nejvyšší soud dovolání před časem neveřejně odmítl, nyní zpřístupnil odůvodnění ve své databázi.

Čanadiri dlouhodobě tvrdí, že se pouze bránil přesile. V dovolání poukázal například na to, že oproti sokům je menší postavy. Podle Nejvyššího soudu však obhajoba „nesměle mlčí“ o tom, že Čanadiri byl mistrem v řeckořímském zápase ve volném stylu.

Nejvyšší soud nesouhlasil ani s dalšími námitkami. „Jestliže obviněný například i v dovolání argumentuje tím, že do na zemi ležícího poškozeného H. nekopal, pak patrně přehlédl, že na jeho botě byly zajištěny stopy krve poškozeného,“ stojí v usnesení. Okolnostem činu podle Nejvyššího soudu odpovídá také uložený trest.

Incident se odehrál předloni v květnu před jednou z ostravských restaurací. Čanadiri dva z mužů podle obžaloby zbil. Jeden z nich byl policistou. Třetího muže pobodal do břicha a hrudníku.

Podle Čanadiriho verze rvačku vyprovokoval jeden z napadených, když mu do obličeje cvrnknul nedopalek cigarety. „V každém případě to bylo mé napadení, já nejsem agresor,“ uvedl Čanadiri při jednom ze soudních jednání.

Naopak obžaloba poukazovala na to, že šlo o více trestných činů, kromě ublížení na zdraví také výtržnictví a nebezpečné vyhrožování. Přitěžující okolností byla také trestní minulost obžalovaného. Byl dříve odsouzen za loupež i vydírání.

Premium

Proč vyhraje vodík. Vynálezce Tůma má o budoucnosti automobilů jasno

Popularizátor vědy, novinář a pedagog Jan Tůma vynalezl v 60. letech výukový... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Už před dvaceti lety se projel vodíkovým autem, kterým chtějí Japonci na letošní olympiádě v Tokiu propagovat...

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

Přivřela oči a doufala v polibek. Manžel ji místo toho shodil ze srázu

Přivřela oči a doufala v polibek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ležela vedle něj a pravidelně oddychovala. Odtáhl se od ní, co mu jen postel dovolila, a otočil se zády. Musí to udělat...