Pondělí 27. ledna 2020svátek má Ingrid 3 °C zataženo Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Řeckořímský zápasník neuspěl s dovoláním. Za hromadnou bitku v Ostravě dostal osm let

Georgi Čanadiri | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Georgi Čanadiri | foto: ČTK

Brno Gruzínský trenér řeckořímského zápasu Georgi Čanadiri neuspěl s dovoláním proti osmiletému trestu vězení za těžké ublížení na zdraví a další trestné činy. Pobodal soka a napadl další dva protivníky v hromadné rvačce v Ostravě. Nejvyšší soud dovolání před časem neveřejně odmítl, nyní zpřístupnil odůvodnění ve své databázi.

Čanadiri dlouhodobě tvrdí, že se pouze bránil přesile. V dovolání poukázal například na to, že oproti sokům je menší postavy. Podle Nejvyššího soudu však obhajoba „nesměle mlčí“ o tom, že Čanadiri byl mistrem v řeckořímském zápase ve volném stylu.

Nejvyšší soud nesouhlasil ani s dalšími námitkami. „Jestliže obviněný například i v dovolání argumentuje tím, že do na zemi ležícího poškozeného H. nekopal, pak patrně přehlédl, že na jeho botě byly zajištěny stopy krve poškozeného,“ stojí v usnesení. Okolnostem činu podle Nejvyššího soudu odpovídá také uložený trest.

Incident se odehrál předloni v květnu před jednou z ostravských restaurací. Čanadiri dva z mužů podle obžaloby zbil. Jeden z nich byl policistou. Třetího muže pobodal do břicha a hrudníku.

Podle Čanadiriho verze rvačku vyprovokoval jeden z napadených, když mu do obličeje cvrnknul nedopalek cigarety. „V každém případě to bylo mé napadení, já nejsem agresor,“ uvedl Čanadiri při jednom ze soudních jednání.

Naopak obžaloba poukazovala na to, že šlo o více trestných činů, kromě ublížení na zdraví také výtržnictví a nebezpečné vyhrožování. Přitěžující okolností byla také trestní minulost obžalovaného. Byl dříve odsouzen za loupež i vydírání.

Premium

Český student ve Wu-chanu: Všichni to podcenili. Kvůli rodině bych chtěl zpět domů

Daniel Pekárek (vlevo) ve Wu-chanu s kamarády. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Když loni v srpnu odletěl do čínského Wu-chanu za vzděláním, nepočítal s tím, že o pět měsíců později bude v tomto...

Premium

Léčil jsem lidi homeopatií. Pak jsem zjistil, že funguje jinak, než mi říkali

Profesor Edzard Ernst, odborník na testování účinnosti alternativní medicíny,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Homeopatie je přes dvě stě let stará medicína. Znamená to, že patří do starého železa, nebo má stále co nabídnout?...

Premium

Do dvou let se ukáže neudržitelnost elektroaut, říká bývalý šéf Škoda Auto

Vratislav Kulhánek v lednu 2020 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vadili jsme hlavně značce Volkswagen, když jsme postavili Octavii proti Golfu, říká v rozhovoru pro LN Vratislav...