30. září 2014 16:18 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zásah na přerovském magistrátu: policie prověřuje zakázku za 138 milionů

Snímek zachycuje policisty na odboru informatiky olomouckého magistrátu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Snímek zachycuje policisty na odboru informatiky olomouckého magistrátu | foto: ČTK

PŘEROV/PRAHA Protikorupční policie od rána zasahovala na několika úřadech po celé republice kvůli evropským dotací a IT zakázkám. Zásah proběhl také v sídle firmy Tesco SW, která dodává software a poskytuje IT služby. „Firma Tesco SW u nás nedávno vyhrála soutěž na zakázku elektronizace státní správy. Právě o ni se protikorupční policie nejvíce zajímala,“ sdělil serveru Lidovky.cz mluvčí magistrátu v Přerově Bohuslav Přidal.

"Kolem sedmé hodiny ráno přišti čtyři policisté k panu tajemníkovi. Požádali ho o vydání počítačů vedoucího vnitřní správy a oddělení evropských fondů,“ popsal pro Lidovky.cz dění na přerovské radnici Přidal.

NAPSALI JSME:

Další tři policisté pak podle jeho slov dorazili také k primátoru Jiřímu Lajtochovi (ČSSD), jemuž předložili dopis s žádostí o vydání dokladů. „Poté si vzali jeho notebook a také notebook prvního náměstka. Postahovali si z nich nějaké informace, zajímali se zejména o zakázku na elektronizaci státní správy, kterou vyhrála firma Tesco SW,“ sdělil pro Lidovky.cz mluvčí Přerova.

Tesco SW

Podle obchodního rejstříku firmu kontrolují Josef Tesařík a jeho dva synové. Firma Tesco SW se specializuje na vývoj, výrobu a implementaci software a poskytování služeb v oblasti informačních technologií.

Město Přerov dostalo na zakázku elektronizace veřejné správy dotaci z evropských fondů. „Pohybovala ve výši kolem 138 milionů korun,“ uvedl Přidal.

Zakázka pro ministerstvo za 636 milionů

Olomouckou firmu Tesco SW spoluvlastní podnikatel Josef Tesařík, bratr senátora Martina Tesaříka (ČSSD). Mluvčí společnost Tesco SW Tomáš Jelínek ČTK řekl, že policisté přišli do sídla firmy brzy ráno a zároveň provedli domovní prohlídku u spolumajitelů společnosti.

Firma loni vyhrála tendr ministerstva pro místní rozvoj na provoz monitorovacího systému, který zajišťuje čerpání peněz z evropských fondů. Společnost za to inkasuje 636 milionů korun. Letos v únoru se společnost Tesco SW společně s Telefónicou stala vítězem tendru na zajištění přenosu dat a informací v celkové hodnotě téměř 138 milionů korun na přerovském magistrátu.

Michaela Rozšafná

Autor

Michaela RozšafnáMichaela.Rozsafna@lidovky.czČlánky