Pátek 23. října 2020svátek má Teodor, Theodor 9 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zásah na přerovském magistrátu: policie prověřuje zakázku za 138 milionů

Snímek zachycuje policisty na odboru informatiky olomouckého magistrátu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Snímek zachycuje policisty na odboru informatiky olomouckého magistrátu | foto: ČTK

PŘEROV/PRAHA Protikorupční policie od rána zasahovala na několika úřadech po celé republice kvůli evropským dotací a IT zakázkám. Zásah proběhl také v sídle firmy Tesco SW, která dodává software a poskytuje IT služby. „Firma Tesco SW u nás nedávno vyhrála soutěž na zakázku elektronizace státní správy. Právě o ni se protikorupční policie nejvíce zajímala,“ sdělil serveru Lidovky.cz mluvčí magistrátu v Přerově Bohuslav Přidal.

"Kolem sedmé hodiny ráno přišti čtyři policisté k panu tajemníkovi. Požádali ho o vydání počítačů vedoucího vnitřní správy a oddělení evropských fondů,“ popsal pro Lidovky.cz dění na přerovské radnici Přidal.

NAPSALI JSME:

Další tři policisté pak podle jeho slov dorazili také k primátoru Jiřímu Lajtochovi (ČSSD), jemuž předložili dopis s žádostí o vydání dokladů. „Poté si vzali jeho notebook a také notebook prvního náměstka. Postahovali si z nich nějaké informace, zajímali se zejména o zakázku na elektronizaci státní správy, kterou vyhrála firma Tesco SW,“ sdělil pro Lidovky.cz mluvčí Přerova.

Tesco SW

Podle obchodního rejstříku firmu kontrolují Josef Tesařík a jeho dva synové. Firma Tesco SW se specializuje na vývoj, výrobu a implementaci software a poskytování služeb v oblasti informačních technologií.

Město Přerov dostalo na zakázku elektronizace veřejné správy dotaci z evropských fondů. „Pohybovala ve výši kolem 138 milionů korun,“ uvedl Přidal.

Zakázka pro ministerstvo za 636 milionů

Olomouckou firmu Tesco SW spoluvlastní podnikatel Josef Tesařík, bratr senátora Martina Tesaříka (ČSSD). Mluvčí společnost Tesco SW Tomáš Jelínek ČTK řekl, že policisté přišli do sídla firmy brzy ráno a zároveň provedli domovní prohlídku u spolumajitelů společnosti.

Firma loni vyhrála tendr ministerstva pro místní rozvoj na provoz monitorovacího systému, který zajišťuje čerpání peněz z evropských fondů. Společnost za to inkasuje 636 milionů korun. Letos v únoru se společnost Tesco SW společně s Telefónicou stala vítězem tendru na zajištění přenosu dat a informací v celkové hodnotě téměř 138 milionů korun na přerovském magistrátu.

Michaela Rozšafná

Autor

Michaela RozšafnáMichaela.Rozsafna@lidovky.czČlánky

Dala jsem přednost rodině, říká v otevřené zpovědi čerstvá padesátnice Csáková

Ilona Csáková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Bez vytáček a věcně mluví o svých kulatinách, stejně jako o úspěších, pádech a podivných životních obdobích. Ilona...

ANALÝZA: Boj o Karabach popírá ideologii. Zajímavou roli hraje Izrael

Snímek ukazuje členy ázerbájdžánských ozbrojených sil střílejících... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nově rozdmýchaný ozbrojený konflikt mezi Arménií a Ázerbájdžánem je v mnoha lidových veřejných diskusích popisován jako...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!