13. prosince 2017 16:08 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zásah mezi advokáty a policisty. Policie obvinila deset lidí z pěti různých trestných činů

Policie ČR. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie ČR. | foto: Marie Stránská, MAFRA

PRAHA Policie obvinila deset lidí po zásahu, který od úterka prováděla mimo jiné v advokátních kancelářích kvůli údajnému ovlivňování trestních řízení. Mezi stíhanými jsou cizinci i Češi. Tři z nich jsou policisté, jeden bývalý policista a jeden advokát.

K trestným činům, které kriminalisté kladou skupině za vinu, patří krácení daní, padělání listin či zneužití pravomoci. Řekla to mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová.

„V současné době probíhají výslechy, takže je zatím předčasné vyjadřovat se k tomu, zda bude u některého z obviněných podán návrh na vzetí do vazby,“ uvedla mluvčí.

Desítka stíhaných, tři cizinci a sedm Čechů, se údajně provinila pěti různými trestnými činy. Nejpřísnější trestní sazba - až osm let vězení - jim hrozí za krácení daní.

Neoprávněný pobyt cizinců

Někteří z obviněných údajně napomáhali k neoprávněnému pobytu cizinců, někteří se budou zpovídat i z neoprávněného přístupu k počítačovému systému.

Zenklová také potvrdila, že jeden z obviněných je pracovníkem telekomunikační společnosti. K tomu, čeho se konkrétně skupina dopouštěla, informace zatím neuvedla. Stejně tak se nechtěla vyjádřit k totožnosti stíhaného advokáta.

Generální inspekce bezpečnostních sborů kvůli kauze od úterního rána zasahovala na několika místech v Praze. Podle mluvčí inspekce Radky Sandorové zásah pokračoval i ve středu.

ČTK

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na Lidovky.cz