Čtvrtek 21. října 2021, svátek má Brigita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zastupitel Karlových Varů se otrávil plynem, jednání museli zrušit

Česko

  11:02aktualizováno  13:05
KARLOVY VARY - Jednání zastupitelstva Karlových Varů bylo zrušeno ještě před zahájením kvůli náhlému úmrtí zastupitele Josefa Malého (TOP 09). Otrávil se výfukovými plyny, podle některých zpráv spáchal sebevraždu.

Zastupitel Karlových Varů Josef Malý (TOP 09) foto: Reprofoto

Radního našli v garáži domu v karlovarské části Stará Role. Zemřel zřejmě po otravě výfukovými plyny a záchranáři mu už nedokázali pomoci. Není vyloučeno, že spáchal sebevraždu a policie tuto verzi vyšetřuje.

Předsednictvo TOP 09 vyjádřilo nad smrtí jednoho ze svých zakládajících členů hluboké politování. "Byl to člověk, který se výrazně zasadil o vznik TOP 09," uvedl předseda strany Karel Schwarzenberg.

ČTĚTE TAKÉ:

Malý byl jediným z třiadvaceti členů nové koalice tvořené KOA, ODS, TOP 09 a nezávislými kandidáty, který v pondělí nepřipojil svůj podpis pod koaliční smlouvu a programové prohlášení. Primátor Petr Kulhánek (KOA) k tomu v pondělí uvedl, že je nepřítomen a oba dokumenty podepíše před zastupitelstvem.

Podle některých zastupitelů Malý dva dny nezvedal telefon a nebyl z zastižení. Nikdo z jeho rodiny nechce úmrtí komentovat.

Hlasování o nové radě odloženo

Josef Malý byl považován za jednoho nejvlivnějších komunálních politiků v Karlovarském kraji. Proslul svou schopností zvrátit verdikty státních orgánů a ministerstev v případech, kdy hrozila radnicím sankce kvůli formálním chybám při čerpání dotací. Naposledy se významně angažoval kvůli sankci 1,5 milionu korun, již měly zaplatit jako součást penále vyměřeného za nesprávné čerpání státní dotace na výstavbu obytných domů ve Staré Roli právě Karlovy Vary. Finanční úřad ji městu odpustil.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Za úmrtím Malého mohl být podle jednoho ze zastupitelů ODS tlak na jeho osobu související s komunální politikou. Měl prý po uzavření nové koalice přijít o místo radního, vypadl z vedení karlovarské TOP 09 a nedostal se na její kandidátku pro krajské volby. "To, co se na něj v poslední době valilo, nesl velmi těžce," uvedl zastupitel ODS.

Na úterním jednání zastupitelstva měla být volena nová rada a vedení města. Náhradní termín je určen na středu 21. března.

Autoři: ,

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Koupání je legrace. Zvlášť, když voda šumí, bublá a je barevná
Koupání je legrace. Zvlášť, když voda šumí, bublá a je barevná

Večerní hygiena je důležitá. A co teprve u dětí, které přes den nemyslí na to, že se nemají umazat. Jak zařídit, aby se děti do vany těšily a vy...

Mohlo by vás zajímat