Pondělí 23. května 2022, svátek má Vladimír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zastupitelstvo Mostu odvolalo primátora Vozku. Studoval na účet města

Česko

  16:49aktualizováno  17:29
MOST - Zastupitelstvo Mostu odvolalo primátora Vlastimila Vozku (Sdružení Mostečané Mostu - SMM). V tajné volbě návrh podpořilo 28 ze 43 zastupitelů. Oponenti Vozkovi vytýkají, že vystudoval titul MBA za městské peníze. Vozka krátce před hlasováním oznámil, že 180.000 korun za své studium složil na účet města.

Vlastimil Vozka. foto: MAFRA - Karel Pešek

Město až do voleb povede statutární náměstkyně Hana Jeníčková (SMM), nového primátora zastupitelé volit nebudou. Sdružení Mostečané Mostu nebude navrhovat nového primátora. "Nebyl to boj o primátorský post," řekl šéf klubu Mostečané Mostu Jan Syrový.

Vozkovo odvolání iniciovalo jeho domovské hnutí Mostečané Mostu. Podle nich jako primátor morálně selhal. Syrový řekl, že nikdo ze sdružení o Vozkových studiích za městské peníze nevěděl. Nikdy dříve město navíc nikomu studia neplatilo. Vozka vystudoval třísemestrální titul MBA, které stálo městskou kasu 180.000 korun.

Peníze vrátil, ale morálně selhal

Peníze za Vozkovo studium nejprve složil na účet města anonymní dárce, primátor ale řekl, že studia zaplatí ze svého. Na dnešním zastupitelstvu ukázal doklad, že peníze na účet města složil.

Vozka chtěl původně zastupitele požádat o vyslovení důvěry, schválením návrhu na jeho odvolání na program zastupitelstva se ale své žádosti vzdal. Za svým odvoláním vidí předvolební kampaň. "V okamžiku, kdy jsem zveřejnil, že už za sdružení nebudu kandidovat v dalším období, to přerostlo do těchto rozměrů," řekl Vozka bezprostředně po svém odvolání.

'Most ovládají klientelisté'

Zároveň nevyloučil, že bude kandidovat v podzimních komunálních volbách. Vozka je zároveň poslancem zvoleným na kandidátce ANO. Zakladatel hnutí Mostečané Mostu Jiří Zelenka na zastupitelstvu řekl, že se za členy hnutí stydí. Zároveň naznačil, že město ovládají klientelistické skupiny.

Kromě Vozky vystudovala za městské peníze stejný titul i tajemnice úřadu Jaroslava Boudová. Na tu radnice podala trestní oznámení pro podezření z porušování povinností při správě cizího majetku a zpronevěry. Zároveň bude vymáhat peníze zpět. Případ vyšetřuje lounská policie, kam ho předal mostecký územní odbor. Zabývá se i trestním oznámením, které podala fyzická osoba na Vozku.

Vedení města navíc chce, aby Boudová skončila ve funkci tajemnice, tedy nejvyššího úředníka ve městě. O její odvolání pořádá ředitele krajského úřadu.

Autoři: ,

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Prodej pozemku Hlinsko pod Hostýnem
Prodej pozemku Hlinsko pod Hostýnem

Bystřice pod Hostýnem - Hlinsko pod Hostýnem, okres Kroměříž
2 310 000 Kč

Mohlo by vás zajímat