Zaváhání lídra využila Chelsea

Gól Romana Bednáře vynesl West Bromwichi jen bod * V Bundeslize se trefili Štajner a Fenin

FOTBAL V ZAHRANIČÍ

LONDÝN V anglické lize už nenajdete ani jeden neporažený tým. Jako poslední padl i dosud vedoucí Liverpool, který překvapivě nestačil na poslední Tottenham. Jeho fotbalisté pod vedením nového kouče Harryho Redknappa zatím neprohráli, sobotní vítězství 2:1 si zajistili až v 90. minutě a rychle unikají ze dna tabulky. „Reds“ naopak přišli o první místo v tabulce, o skóre se před ně dostala Chelsea, která doma s přehledem rozdrtila Sunderland 5:0.

Ani čtvrtá branka Romana Bednáře nepřinesla West Bromwichi vítězství. Český útočník sice pomohl vyrovnávacím gólem otočit skóre zápasu s Blackburnem, hosté ale po brance Andrewse v 89. minutě vybojovali remízu 2:2.

Manchester United díky dvěma gólům Cristiana Ronalda porazil Hull 4:3. Hosté sice prohrávali už 1:4, ale brankami Geovanniho a Bernarda Mendyho zápas s obhájcem titulu zdramatizovali.

Po bezmála třech měsících nastoupil Marek Matějovský za Reading ve druhé anglické lize. Reprezentační záložník za klub nehrál od srpna, kdy si obnovil zranění kotníku z červnového Eura. V sobotu přišel na trávník v 68. minutě a byl u výhry 4:1 nad Bristolem.

BERLÍN Senzace Bundesligy pokračuje ve vítězném tažení soutěží. Po pátém tříbodovém zisku za sebou se Hoffenheim vrátil do čela. Nováček nedal šanci Karlsruhe, na vysoké výhře 4:1 se podílel dvanáctou a třináctou brankou v sezoně čtyřiadvacetiletý bosenský útočník Veded Ibiševič, suverénní lídr tabulky střelců. Dvakrát se trefil i Nigerijec Chinedu Obasi.

Hannover doma přesvědčivě porazil Hamburk a soupeři Slavie ve skupinové fázi Poháru UEFA nasázel dokonce tři branky. Tu poslední vstřelil 10 minut před koncem Jiří Štajner.

Ke včerejší výhře Frankfurtu 2:1 na hřišti Mönchengladbachu přispěl jedním gólem Martin Fenin. Reprezentační střelec skóroval v této bundesligové sezoně potřetí. Jeho Frankfurt se po špatném startu do sezony dere tabulkou vzhůru, nyní je na 12. místě.

ŘÍM Po výhře 1:0 nad Neapolí se na první místo posunul AC Milán, který využil zaváhání fotbalistů Udine. Ti totiž doma překvapivě jen remizovali 2:2 s FC Janov.

Neapol si v Miláně prožila smolný zápas. V závěru poločasu přišla o vyloučeného Maggia, který se vyfauloval na unikajícím Marku Jankulovském. Přesto byli hosté vyrovnaným soupeřem a sahali po bodu. Zvláště když v závěru přežili pokutový kop Kakáa za spornou ruku. Jenže neuběhla ani minuta, k přímému kopu se postavil Ronaldinho a jeho centr si do vlastní sítě srazil útočník Denis.

MOSKVA Fotbalisté Kazaně jsou poprvé v historii mistry ruské ligy. Titul si zajistili tři kola před koncem vítězstvím 2:1 na hřišti Saturnu Moskevská oblast. Kazaň udělala velký skok oproti loňskému ročníku, v němž obsadila až desáté místo. Za titulem vykročila skvělým vstupem do sezony, kterou zahájila sérii sedmi výher, čímž překonala o jedno vítězství rekord ruské ligy. Za úspěchem stojí pětašedesátiletý kouč Berdijev, který vede Rubin od roku 2001.