Čtvrtek 8. prosince 2022, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zavaleného muže zatím hasiči ze studny nevytáhli, zásah trvá víc než 40 hodin

Česko

  11:09
VELKÉ PAVLOVICE (BŘECLAVSKO) - Záchranná akce za účelem vyproštění šestadvacetiletého muže, kterého v sobotu ve Velkých Pavlovicích na Břeclavsku zasypala zemina ve studni v hloubce asi deseti metrů, pokračuje i v pondělí. Nad ránem se hasičům podařilo překonat betonový blok, k muži se ale stále nedostali.

V pondělí se hasičům podařilo překonat betonový blok, který byl součástí zhrouceného materiálu do studny. foto: ČTK

Hasiči na Břeclavsku dál vyprošťují muže zasypaného ve studni, pátrání po těle se protáhne do pondělí

Hasiči pracují na záchraně muže už přes čtyřicet hodin. V pondělí se jim podařilo překonat betonový blok, který byl součástí zhrouceného materiálu do studny. „Nad ránem se nám blok podařilo překonat. Vystřídali se hasiči, pokračujeme v odsávání suti a dále se prokopáváme dolů,“ sdělil portálu iDNES.cz mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Podle něj chybí překonat zhruba ještě dva metry, aby se hasiči dostali na dno studny. „To zní jako málo, ale klidně to může trvat celý den,“ konstatoval.

Od hloubky 8,5 metru už je zhruba deset metrů hluboká studna zatopená vodou, což komplikuje nejen práci hasičů, ale také snižuje šance muže na přežití. „Ta šance je minimální, spíš půjde o vyproštění těla,“ poznamenal Mikoška.

Vyprošťování pokračuje i v pondělí.
V pondělí se hasičům podařilo překonat betonový blok, který byl součástí...

Mluvčí policie Bohumil Malášek uvedl, že muž šel do studny, aby ji vyčistil. „Podle našich informací došlo k odčerpání vody ze studny, a když byl dole, zhroutilo se to,“ řekl Malášek. Podle něj nelze muže prohlásit za mrtvého, dokud není tělo vytaženo, přestože asi podmínky na dně studny nemohl přežít.

Muž zůstal ve studni, když se ji společně s otcem snažil vyčistit a opravit. Odpuštění vody zřejmě znestabilnilo výstuž studny a zemina se sesunula. Na místě zasahují jihomoravští hasiči, báňská záchranná služba i záchranný útvar ze Zbirohu v Plzeňském kraji.

Autor:

Mohlo by vás zajímat