Neděle 26. března 2023, svátek má Emanuel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zavraždila novorozeně a spálila ho v krbu, odsedí si 14 let

Česko

  10:17aktualizováno  11:55
HRADEC KRÁLOVÉ - Hradecký krajský soud dnes potrestal 14 roky vězení pětatřicetiletou ženu, která podle spisu vloni v Pardubicích zavraždila novorozeně a následně jeho tělo spálila v krbu na chalupě na Náchodsku. Žena u soudu k případu nevypovídala.
Soudcovské kladívko (ilustrační foto)

Soudcovské kladívko (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Rozsudek dosud není pravomocný, obžalovaná se proti němu odvolala.

Podle spisu žena porodila dítě v červnu 2010 do záchodové mísy v domě svého přítele, kde jej ponechala bez pomoci. Následně jej zabalila do oblečení a uklidila koupelnu. O dva dny později tělo spálila v krbu. "Je to žena, která předtím již dvakrát rodila, mohla dítěti poskytnout pomoc, například přivoláním lékařské pomoci," řekl při zdůvodnění rozsudku předseda senátu Jiří Vacek. Soud ženě uložil také ochranné psychiatrické léčení, protože znalci u ní potvrdili psychické onemocnění.

Státní zástupkyně Hana Flídrová dnes novinářům řekla, že s rozsudkem souhlasí. "Obžalovaná tím, že dříve než čin odhalila policie tělo dítěte spálila, zabránila opatřit přímý důkaz o tom, že se dítě narodilo mrtvé.

ČTĚTE TAKÉ

Nicméně jsem stejně jako soud přesvědčena, že bylo opatřeno dostatek nepřímých důkazů, které svědčí o tom, že své dítě po porodu úmyslně usmrtila," řekla Flídrová.

Obhájkyně obžalované Tereza Jelínková, která v závěrečné řeči navrhla obžalovanou zprostit obžaloby s ohledem na nedostatek důkazů, novinářům řekla, že vrchní soud by měl klientku zprostit viny. "Obžalovaná od začátku popírá, že by se dítě narodilo mrtvé," řekla obhájkyně.

Žena před soudem nevypovídala. V přípravném řízení také uvedla, že během těhotenství přemýšlela o tom, že dítě dá k adopci. Policie případ odhalila díky vyšetřování série drobných krádeží z pardubických obchodů. Obžalovaná žena pod záminkou svého těhotenství žádala prodavačky o vstup na toalety a při tom jim kradla peněženky či kabelky.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat