30. ledna 2017 17:01 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zaživa zahrabal psa. Policisté žádají o pomoc k dopadení pachatele

Pejsek má vážně zraněné oko. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pejsek má vážně zraněné oko. | foto: Petr Prokeš - záchranná a odchytová služba pro zvířata

PRAHA Týrané zvíře v obci Šindelová na Sokolovsku bylo v neděli nalezeno v otřesném stavu. Psa neznámý pachatel zmrzačil, zavázal do pytle a zahrabal do sněhu. Záchranář, který psa našel, policii kvůli předchozím špatným zkušenostem nekontaktoval. Policie začala i tak jednat a od pondělí po pachateli pátrá a žádá veřejnost o pomoc.

Majitel záchranné služby Petr Prokeš policii nekontaktoval sám, protože předchozí snaha o spolupráci s ní v jiných případech, nedopadla dobře. „I když policii předložím tzv. na zlatém podnose jméno pachatele, telefon a jeho adresu, tak oni nejsou schopní to vyšetřit,“ řekl pro server Lidovky.cz.

Případem se ale sokolovští kriminalisté zabývat začali. Ti zahájili trestní řízení pro podezření ze spáchání trestného činu, jímž týrání zvířat je.

Dopustit se ho měl neznámý pachatel. Policie žádá o spolupráci širokou veřejnost. „Pokud někdo pozná tohoto psa, ať se obrátí na linku 158, mohl by nám tím pomoct při zjišťování informací o psovi např. odkud je, a o jeho posledním majiteli,“ uvedl web Policie České republiky. V případě dopadení pachatele, mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Pejsek má vážně zraněné oko.
Zvíře se nyní nachází na stanici Petra Prokeše.

Záchranná a odchytová služba dostala v sobotu informaci od Obecního úřadu Šindelová, že se na jejich území nachází pravděpodobně sražený pes. „Ještě v průběhu jízdy bylo volání přehodnoceno - jedná se o kruté týrání zvířete,“ uvedla odchytová služba na svém facebookovém profilu.

Podrobné zkoumání případu ukázalo, že zvíře někdo praštil lopatou po hlavě, zavázal do jutového pytle a zakopal do sněhu. Pes se však dokázal ze sněhu sám vyhrabat a momentálně se nachází v záchranné a odchytové službě pro zvířata Petra Prokeše.

Lidovky.cz, tehTereza Haniaková

Najdete na Lidovky.cz