10. února 2017 15:13 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zaživa zahrabaný pes má nové majitele. Dostal jméno Bojar

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 16Diskuse
Pes Bojar | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pes Bojar | foto: Václav Šlauf, MAFRA

ŠINDELOVÁ Pes, kterého zatím neznámá osoba předminulý týden zaživa zahrabala do sněhu, v pátek odpoledne získal nový domov - ujal se ho místní manželský pár. Po pachateli policie stále pátrá. Podezření podle majitele záchranné a odchytové stanice padá na rodinu z nedaleké obce.

Pes, který dostal jméno Bojar, se necelé dva týdny zotavoval ze svých zranění v záchranné stanici pro zvířata. V pátek již mohl být z péče propuštěn a byl předán do nové rodiny, která se o něj bude starat. Zůstane ovšem slepý na jedno oko.

Bojara 28. ledna objevili místní u obce Šindelová. Psa někdo praštil lopatou po hlavě, zavázal do jutového pytle a zakopal do hromady sněhu. Zvíře ale svůj boj o život nevzdalo, probralo se a samo se dokázalo ze sněhu vyhrabat.

Případ vyvolal obrovskou vlnu solidarity a kromě dárců, kteří přispěli na péči, se našla i celá řada lidí, kteří projevili přání se psa ujmout. Podle Petra Prokeše nakonec rozhodlo hlavně dobré hodnocení a velmi láskyplný přístup rodiny, která se na nového člena rodiny s předstihem připravila. V rodině navíc bude mít Bojar i kamarádku fenku. Rodina shodou okolností žije v obci Šindelová, kde psa v zuboženém stavu našli.

Pejsek má vážně zraněné oko.
Pejsek má vážně zraněné oko.

Ani desetitisícová odměna za informace o pachateli, kterou Prokeš vypsal, zatím k jeho dopadení nepomohla. Podle Prokeše by viníkem mohl být středně vysoký podsaditý muž. „Na procházce se opakovaně potvrdilo, že osoba výšky cca 180-185 cm, robustnější až zavalité postavy u něj vyvolává vyloženě panickou reakci,“ napsal.

Podle Prokešova vyjádření pro server Lidovky.cz je nyní v největším podezření místní rodina žijící v obci nedaleko místa, kde byl zahrabaný pes nalezen. “Policistům jsme předali veškeré poznatky o osobě - osobách možného pachatele. Samozřejmě nemůžeme si být stoprocentně jistí, nicméně existují nějaké indicie vedoucí ke konkrétním osobám,“ napsal na Facebook. Toto podezření ale zatím potvrzeno nebylo a mluvčí policie v Karlovarském kraji se k němu odmítla vyjádřit.

Lidovky.cz
  • 16Diskuse

Najdete na Lidovky.cz