Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Zazpíval si Pelé i Maradona

Česko

PRAHA Stát se vynikajícím fotbalistou, nebo hudební hvězdou? To je těžké dilema. Někteří jedinci zvládnou obojí. Nejdřív zazáří na trávníku a potom se postaví za mikrofon a zkouší oslovit svoje fanoušky i jinak než jen vstřelenými góly.

V Chelsea se do natáčení rapové písně pustil loni útočník John Obi Mikel, který přibral do duetu spoluhráče Didiera Drogbu. Ten už měl na poli showbyznysu větší zkušenosti. Pod pseudonymem Drogbacite se pustil do natáčení rapového alba o vlastním fotbalovém úspěchu.

Třeba portugalský fotbalista Luis Figo se v roce 2002 také na chvíli proměnil v hudebníka a coby kytarista nahrál singl s příznačným názvem „Mundial“. Výtěžek z prodeje desky, kterou natočil společně se svým krajanem Paulem Gonzem, šel na dobročinné účely. Zpívaly ale také ještě větší legendy. Legendární Pelé uvedl na brazilský trh celé album a Argentinec Diego Maradona se uvedl písní La Mano de Dios (Boží ruka), připomínající jeden z jeho nejslavnějších gólů.

I v Česku se najdou fotbalisté, kteří se nebojí ukázat, že mají hudební sluch. Během mistrovské sezony na jaře 2004 se ve studiu společně s fanoušky setkali také hráči Baníku Ostrava a nazpívali klubovou hymnu Baníčku, my jsme s tebou. „Žádný problém. Hymnu si několikrát za den zpívám se svou malou dcerou,“ vyprávěl tehdy záložník Radek Slončík. Ve sborech na albu fotbalových písní Hattrick, které rocker Aleš Brichta věnoval reprezentantům před Eurem 2000, zaslechnete Jiřího Jarošíka, Romana Lengyela, Marka Kincla, Luďka Straceného či Petra Pižanowského.

Autor:

Tajný trik na intimní hygienu v létě
Tajný trik na intimní hygienu v létě

Na trhu s intimní kosmetikou již existuje tolik produktů, ze kterých si můžeme vybrat: gely, emulze, pěny... My vám však pomůžeme s výběrem. Naše 3...